FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

,,Nieme” Renaty Lichańskiej – Mleczko w Warszawie

W poniedziałek (15 października) o godz. 17.00 w Galerii 022. rozpoczął się uroczysty wernisaż wystawy pt.: ,,Nieme” Renaty Lichańskiej – Mleczko w Warszawie. Obecny był  Organizator wystawy, pracownik Biura Wystaw, Artystka i zaproszeni goście.

Przemówienie rozpoczęła Pani Prezes Zarządu Okręgu Warszawskiego ZPAP - Bożenna Leszczyńska. W początkowym przedstawieniu Artystki została krótko przybliżona biografia i obecne miejsce zamieszkania autorki wystawy odległe od Warszawy o prawie 400 kilometrów. W malarstwie Artystki pokreśliła dużą wrażliwość, zróżnicowanie palety barw, bogactwo użytej wyobraźni w sposobie umiejętnego i subtelnego przedstawienia tematu na język malarski poprzez użycie właściwych i różnorodnych środków wyrazu. Następnie wspomniała o wielodziałowej twórczości artystycznej Autorki. Podkreśliła kunszt sztuki wystawienniczej w projekcie wystawy i samej aranżacji ekspozycji obrazów.

W kolejnej części wernisażu Pani Renata Lichańska - Mleczko powitała wszystkich i podziękowała za udzielone Patronaty: Honorowy Patronat Starosty Oświęcimskiego, patronaty medialne wystawy: Artinfo.pl, Kronika Beskidzka, Info-Kęty, a następnie podziękowała Organizatorowi, Pani Prezes Zarządu Bożennie Leszczyńskiej.

Autorka wyjaśniła tematykę wystawy: ,,Nieme” i samych podtytułów obrazów, wskazując na ich refleksyjność i metaforyczność. Jednocześnie krótko skomentowała wybrane przewodnie motto malarskiej wystawy: ,,Milczenie – to jeszcze nie wszystko”…

Pokazywane obrazy nawiązują do miejsca, w którym mieszka i tworzy Artystka; miasta i okolic Kęt, powiatu oświęcimskiego oraz miasta w którym uczyła się i przez wiele lat działała - Bielska – Białej.   
Ukazując wątek przemijania, egzystencji człowieka, pojawił się w wystawie historyczny wątek okolic powiatu oświęcimskiego, którym Pani Renata Lichańska - Mleczko artystyczną świadomą malarską maestrią porusza zmysły i uczucia oglądających.

Na wernisaż przybyło wielu gości, rodzina Artystki, przyjaciele i znajomi, byli aktorzy i wiele osób z innych branży. Wernisaż w krótkim czasie stał się bardzo miłym spotkaniem środowiskowym i przedłużył do wieczornych godzin.

Udostępniona została Kronika Wystaw celem wpisów pamiątkowych. Wernisaż uświetniono poczęstunkiem dla wszystkich obecnych. Wydrukowano 100 ulotek informacyjnych o Artystce i wystawie, oraz plakaty w formacie B1.  Ponadto rozesłano 50 zaproszeń oraz mailing zaproszeń w formie elektronicznej wg bazy adresowej OWZPAP.

Wystawa wzbudza ogromnie pozytywne wrażenia i będzie trwała do 4 listopada 2018 roku.

Komentarze

  • Bogus 2018-10-27 15:20:40
    A co to za szopka? :) Czy to juz Bożonarodzeniowa??? :):):):):)

  • Jojo 2018-10-26 22:21:10
    A to autorka sama się chwali? Całą najbliższą rodzinę sfotografowała;))))

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...