FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Zakodowani z przytupem!

Beskidzki Festiwal Kodowania pod honorowym patronatem burmistrza Gminy Kęty, Krzysztofa Jana Klęczara, okazał się prawdziwym świętem dla małych i dużych wielbicieli nowych technologii, a Dom Kultury, który ugościł nas w swoich murach 8 października, przemienił się w idealną przestrzeń do ich testowania.

Przybyłych gości już w holu witały ciekawe stoiska, które miały umilać uczestnikom czas. Każdy mógł skorzystać ze strefy ScottieGo! i pomóc pewnemu sympatycznemu kosmicie odbudować statek. Z kolei w strefie AR, gdzie królowała rozszerzona rzeczywistość, ożywały pokolorowane przez dzieci dinozaury oraz bajkowe postacie. Jednak największą popularnością cieszyła się bez wątpienia strefa robotów – tam każdy z obecnych mógł samodzielnie posterować robotami Dash i Dot, mBot, Ozobot oraz Photon. Oddzielne stoisko miały również roboty zbudowane na bazie klocków Lego – Lego Boost oraz Lego Mindstorms z Małopolskiego Klubu Kodera. Zabawę umilało stale napełniające się stoisko z pysznymi ciastkami, napojami oraz paluszkami, ofiarowanymi przez markę Beskidzkie. Działo się!

Natomiast na grupy zorganizowane czekały kolejne atrakcje w postaci warsztatowych perełek. Można było samemu stworzyć robota z klocków Lego, czy zaprogramować Photona tak, aby pokonał skomplikowany labirynt. Dzieci mogły również spróbować programowania z MineCraftem oraz wykazać się na warsztatach z małymi Ozobotami w roli głównej. Nie lada wyzwaniem okazały się zajęcia makersowe, gdzie powstawały innowacyjne roboty w nietypowy sposób oraz zajęcia z Makey Makey, na których ożyły egzotyczne owoce. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych wielbicieli kodowania. Na przedszkolaki w tym dniu czekał pełen zagadek do odkrycia magiczny dywan. W trakcie trwania imprezy został rozstrzygnięty także konkurs na najlepszą grę w programie Scratch, w którym brali udział zdolni podopieczni Lokalnych Klubów Kodowania.

Beskidzki Festiwal Kodowania nie odbyłby się, gdyby nie finansowe wsparcie Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Z całego serca dziękujemy za możliwość wykazania się, jaką nam Państwo stworzyli. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Domu Kultury w Kętach za udzieloną gościnę i okazane wsparcie. Festiwal nie odbyłby się również gdyby do naszej inicjatywy nie przyłączyły się zaprzyjaźnione biblioteki: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, Biblioteka Publiczna Ośrodka Kultury w Brzeszczach, Publiczna Biblioteka Gminnego Centrum Kultury w Polance Wielkiej – doceniamy Wasze zaangażowanie i udział. Dziękujemy za wspólną zabawę członkom Lokalnych Klubów Kodowania oraz wszystkim grupom zorganizowanym z okolicznych szkół i przedszkoli, które brały udział w Festiwalu i wydarzeniach mu towarzyszących. Dziękujemy wspaniałym prowadzącym z Fabryki Kreatywności, Centrum Kreatywnego – Future, Happy Games oraz Pani Marioli Fik za uświetnienie swoją obecnością naszej imprezy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Stowarzyszeniu Edukacji Pozaformalnej MERITUM, Grupie Kęty oraz firmie Aksam – producentowi przekąsek pod nazwą Beskidzkie za okazane wsparcie i ofiarność.

Dziękujemy również wolontariuszom z Łęk za pomoc w obsłudze stoisk oraz podopiecznym kęckiego Hufca Pracy za fotorelację.

Jako organizatorzy mamy nadzieję, że Beskidzki Festiwal Kodowania na długo zapadnie w pamięci wszystkich, którzy towarzyszyli nam tego dnia. Wierzymy, że nasz cel, aby zachęcić dzieci i młodzież do nauki kodowania, a co za tym idzie nauki logicznego i kreatywnego myślenia został osiągnięty.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...