FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Sukces młodych aktorek w konkursie Pierścień Świętej Kingi

XXII Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi" to dwuetapowy konkurs z wieloletnią tradycją, mający na celu rozmiłowanie dzieci w bogactwie poezji religijnej, a także pielęgnowanie sztuki recytacji.

Eliminacje rejonowe, których organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Oświęcimiu odbyły się 29 listopada 2018 r. Konkursowe Jury przyznało wówczas kwalifikacje do finału 9 recytatorom w trzech kategoriach wiekowych. W tym wąskim gronie finalistów znalazły się aż 4 reprezentantki naszego miasta: Sara Sałata i Justyna Ledwoń z Domu Kultury w Kętach, Natalia Nikiel z Parafii NSPJ w Kętach oraz Julia Augustyńska z SP nr 2 w Kętach. Niewątpliwie udział w finałowym konkursie był dla dziewczynek wielką atrakcją. Całość 2-dniowego programu realizowana była w dniach 10-11 grudnia 240 metrów pod ziemią w Kopalni Soli Bochnia. Sceneria niezliczonych korytarzy i aura tajemnicy nadaje wyjątkowy charakter całemu wydarzeniu. Oprócz zmagań konkursowych, uczestnicy szlifowały swoje umiejętności na warsztatach ze znanymi aktorami oraz zwiedzają kopalnię z przewodnikiem. Na uwagę zasługuje też znamienite Jury, w którym zasiadali: Ewa Stadtmüller – autorka tekstów dla dzieci, Ewelina Grzebinoga – autorka programu TVP ZIARNO, Marta Kawalec – Polskie Radio Dzieciom, Józef Mika – aktor i reżyser programów dla dzieci, Milenia Małecka-Rogal – dyrektor Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Komisja po przesłuchaniu 131 uczestników z całej Polski wyróżniła i nagrodziła 22 laureatów, w gronie których znalazły się młode adeptki sztuki teatralnej – Sara Sałata i Natalia Nikiel szlifujące swój warsztat w Domu Kultury w Kętach pod kierunkiem pani Marii Karaim. Gratulujemy!

Szerszą relację, zdjęcia oraz pełne wyniki konkursu można zobaczyć na stronach internetowych organizatorów: Wydawnictwo Promyczek oraz Pałac Młodzieży w Nowym Sączu.

www.palacmlodziezy.pl


Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...