FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Juniorzy i kadetki UMKS Kęczanin zagrają w wojewódzkim finale

Bardzo udanie zakończyli swój sezon zasadniczy młodzi siatkarze i siatkarki Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Kęczanin".

Juniorzy, którzy przegrali tylko jedno spotkanie w sezonie, wygrali swoją grupę pewnie awansując do finału, w którym zagrają 4 najlepsze zespoły w Małopolsce. Nasz zespół już od czwartku 7 lutego będzie bronił zdobytego przed rokiem Mistrzostwa. Podopieczni trenera Macieja Gruszki będą rywalizować w hali ZSOS nr 2 w Krakowie z ekipami Sparty AGH Kraków, Dunajca Nowy Sącz i KS Hutnika Kraków.  W turnieju obok medali do zdobycia jest także awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

W ostatnim meczu ligowym, rozegranym we wtorek 29 stycznia, kęczanie pokonali w Krakowie WKS Wawel 3:0 (25:22, 25:15, 25:19).

Skład juniorów UMKS Kęczanin: Piotr Baranowski, Jerzy Drabiński, Bartosz Góra, Cristiano Gutt, Michał Hruby, Nikodem Kruczalak, Jakub Młodzik, Gracjan Niedziela, Piotr Olak, Tomasz Pindel, Igor Sablik, Patryk Sasuła, Jan Skudlarski, Antoni Szczepańczyk, Kacper Wawak, Eryk Wolas, Radosław Żak i Jakub Żurek

Miłą niespodzianką jest natomiast awans do wojewódzkiego finału pierwszego zespołu kadetek UMKS Kęczanin. Drużyna, która z turnieju na turniej zdobywała kolejne punktu i pięła się w górę w klasyfikacji, awans zapewniła sobie dopiero w ostatnich zawodach, rozegranych w niedzielę w Kętach. W nich podopieczne trenerów Ireneusza Sidła i Andrzeja Dźwigonia, pokonały ekipę Jedynki Tarnów, czym przypieczętowały awans na szóste miejsce i do finału.  Jeszcze w sobotę wyższą pozycję w klasyfikacji  zajmowały młode siatkarki Maratonu Krzeszowice. W niedzielę zagrały one jednak w turnieju niższej ligi, inkasując mniejszą ilość punktów i dały się wyprzedzić kęczankom.

Obok naszego zespołu awans i prawo gry o medale i promocję do 1/4 Mistrzostw Polski zapewniły sobie drużyny Solnej Wieliczka A, Popradu Stary Sącz A, Setbola Oświęcim, Sandecji Nowy Sącz i MKS Andrychów.

Mistrzostwa Małopolski Kadetek - II liga
Kęty (sala SP 2) - 3 luty 2019 r. (niedziela) godz. 10.

UMKS Kęczanin A Kęty - Jedynka Tarnów 2:1 (25:18, 15:25, 26:24)
UMKS Kęczanin A Kęty - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (17:25, 19:25, 25:16)
Jedynka Tarnów - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (20:25, 26:24, 24:26)

Klasyfikacja końcowa:
1. Sandecja Nowy Sącz
2. UMKS Kęczanin A Kęty
3. Jedynka Tarnów

Skład kadetek UMKS Kęczanin A:  Anna Drabińska, Amelia Gregorczyk, Malwina Kasperek, Zuzanna Knapik, Aleksandra Kula, Wiktoria Łozińska, Zofia Miśkiewicz, Dominika Naglik, Nina Smolarek, Emilia Szłapa, Aleksandra Tomasik, Oliwia Witkowska i Anna Żak

Dobrze w sezonie 2018/2019 zaprezentował się również drugi zespół UMKS Kęczanin. Młodsze zawodniczki  wygrały swój ostatni turniej w Wadowicach pokonując po 2:1 drużyny ALPS Wadowice i Wisły Kraków. Ostatecznie zespół trenera Andrzeja Dudka zajął 19 miejsce na 39 sklasyfikowane zespoły.