FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 w bibliotece

Tegoroczny „Dzień Bezpiecznego Internetu” odbył się pod hasłem „Działajmy razem!”. Bieżąca edycja miała na celu zachęcić wszystkich użytkowników do twórczego i bezpiecznego tworzenia środowiska online.

Już po raz czwarty Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego w Kętach dołączyła się do tej międzynarodowej inicjatywy, mającej na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych. W dniach od 4 do 8 lutego 2019 seniorzy z czterech grup kursów komputerowych wzięli udział w zajęciach poświęconych zagrożeniom w Internecie i metodom obrony przed nimi. Ponadto dyskutowano nad niezwykle aktualnym zagadnieniem zachowania anonimowości i prywatności w sieci. Poruszono także kwestię skuteczności programów antywirusowych w kontekście zabezpieczenia, nie tylko komputera, ale i urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet.

Na przeprowadzonych zajęciach zostało wielokrotnie podkreślone, iż odpowiedni poziom świadomości zagrożeń jest najlepszym zabezpieczeniem przed przykrymi konsekwencjami nieprawidłowego wykorzystywania najnowszych technologii.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...