FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W związku z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych Burmistrz Gminy Kęty zaprasza mieszkańców do wspólnego upamiętnienia bohaterów antykomunistycznego podziemia.

Uroczyste złożenie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza na kęckim Rynku odbędzie się w piątek, 1 marca 2019 r., o godz. 8.15. Następnie delegacje przejdą pod pomnik „Ofiarom Nazizmu i Komunizmu”, który znajduje się przy parafii NSPJ na os. 700-lecia.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Ustawę o Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych podpisał 3 lutego 2011 r. prezydent Bronisław Komorowski. Rok wcześniej inicjatywę ustawodawczą w zakresie jego uchwalenie podjął prezydent Lech Kaczyński. Jak czytamy w ustawie, święto zostało ustanowione w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...