FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Trzecia runda Kęckiej Akademii Siatkówki dla klas V-VI

20 lutego 2019r. w nowej hali przy SP nr 3 Kęty odbyła się przedostatnia runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje szkół z Bulowic, Nowej Wsi, SP nr 2 i SP nr 3 Kęty oraz zespoły klubowe ,,Victoria” Witkowice, ,,Millenium” Porąbka oraz UMKS ,,Kęczanin” Kęty. W zawodach wystartowało ogółem 18 drużyn dziewcząt i 9 zespołów chłopców, łącznie 85 dzieci. Po raz kolejny Pani Anna Sordyl podjęła się współorganizacji turnieju, zapewniła obsadę sędziowską złożoną z uczniów SP nr 3 Kęty, a biuro zawodów poprowadził nauczyciel SP 2 Kęty, Pan Jacek Drozdowski.

Dziewczęta podzielono na 4 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Po eliminacjach dwa najlepsze zespoły z każdej grupy (łącznie 8 zespołów) zagrało systemem grupowo-pucharowym. Pojedynki w kolejnej rundzie były bardzo wyrównane. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł I zespół z Witkowic pokonując w walce o złoto swoje klubowe koleżanki z ,,Victorii” Witkowice, III m wywalczył I zespół z Nowej Wsi, a tuż za podium uplasował się zespól SP nr 1 Kęty.

W kategorii chłopców wystartowało 9 drużyn, które zagrały w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”, a do najlepszej czwórki awansowały po dwa najlepsze zespoły w grupach. W grupie chłopców zwyciężył II zespół z Porąbki, który w finale pokonał drużynę UMKS Kęczanin, III m zajął I zespół z Millenium, a IV m zajął zespól SP nr 2 Kęty.

Pozostała do rozegrania tylko ostatnia, finałowa runda, na której odbędzie się uroczyste podsumowanie całorocznych zmagań, na którym nagrodzone zostaną najlepsze szkoły w klasyfikacji w całorocznej rywalizacji.