FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

II Mistrzostwa Kęt w Scrabble - relacja

57 zawodników z różnych stron Polski walczyło w miniony weekend, 2-3 marca, o zwycięstwo w II Mistrzostwach Kęt w Scrabble. Scrabbliści rywalizowali o I, II i III miejsce turniejowe, wyłoniona została także najlepsza kobieta oraz najlepszy debiutant, których w tym roku wystartowało pięciu.

Dodatkowo, przyznane zostały nagrody za najdroższe słowo, najdroższy ruch i, po raz pierwszy, najdroższe słowo związane z Kętami. Słowo „kęckimi” – okazało się najdroższym słowem związanym z miejscem Mistrzostw. Zdobyło ono 80 punktów, a położył je najmłodszy gracz turnieju Marcel Smolarek z Nowej Wsi. Gratulujemy!!!

Zwycięzcą II Mistrzostw Kęt w Scrabble został Dariusz Putoń. Miejsce drugie wywalczył Jakub Zaryński. Miejsce III - Tomasz Sehnal.

Mistrzostwa uroczyście otworzył Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Kleczar, który podkreślił, że zarówno w ubiegłym roku, kiedy to na organizowane w Kętach po raz pierwszy Mistrzostwa przybyło a 63 scrabblistów z całej Polski, tak i tym razem liczba uczestników mile zaskakuje. Złożył także serdeczne podziękowania pani Dorocie Gwiazdoń – głównej organizatorce wydarzenia.

Nagrodę specjalną - puchar I  Mistrzostw Kęt w Scrabble - otrzymał debiutujący w rozgrywkach Pan Eugeniusz Badowski, podopieczny Dziennego Domu "Denior-Wigor" w Kętach, który napisał fraszkę pt. "Relacja z I Mistrzostw Kęt w Scrabble". Fraszka została zaprezentowana na uroczystym zakończeniu turnieju, a oryginał ofiarowany Pani Dorocie Gwiazdoń.

II Mistrzostwa Kęt w Scrabble wsparli: OBSESSIVE, SABIPOL, ROBOTECHNIK, IDEA PLAST, SALON KAWY I WINA SUŻYW, DEKOR-PAP, JUBILER KĘTY, STREFA USŁUG 3D, AKSAM , GRZEGORZ ŻAK, KATARZYNA SMOLAREK, NOVAB2 UBEZPIECZENIA

Organizatorem imprezy, którą patronatem objął Burmistrz Gminy Kęty, była Polska Federacja Scrabble, reprezentowana przez Panią Dorotę Gwiazdoń.

PFS istnieje od 1997 roku i jest stowarzyszeniem, którego podstawowym celem jest propagowanie znajomości języka polskiego (i nie tylko polskiego) przez grę w Scrabble. Mistrzostwa Polski odbywają się od 1993 roku. Miejmy nadzieję, że turniej scrabble na stałe wpisze się w kalendarz imprez w naszym mieście i że za rok przyciągnie jeszcze więcej miłośników tej gry.