FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

„Wyścigi Smerfów” dla najmłodszych w kęckiej „Trójce”

12 marca 2019 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Kętach odbyły się zawody sportowe klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej pod nazwą „Wyścigi Smerfów”. To już czwarta edycja zmagań sportowych przygotowana dla najmłodszych uczniów naszej szkoły przez nauczycieli wychowania fizycznego, tj. panie Barbarę Sikora i Annę Sordyl.

We wtorek zacięte potyczki sportowe rozgrywały się pomiędzy klasami pierwszymi i drugimi. Przy akompaniamencie smerfowych hitów nasi najmłodsi podopieczni uczestniczyli w różnych konkurencjach, które zostały przygotowane przez uczennice klasy III B gimnazjum: Dianę Śledź, Wiktorię Dobrocińską oraz Zuzannę Widomską. Dziewczęta pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego przeprowadzały różnorodne konkurencje w formie wyścigów zastępów. Były biegi z omijaniem pachołka, przenoszenie piłki lekarskiej, kozłowanie piłki, czworakowanie, skoki na jednej nodze i wiele innych. W konkurencjach oprócz szybkości i zwinności bardzo ważna była również precyzja i współpraca w zespołach. Atmosfera była gorąca, tym bardziej, że klasy dodawały swoim grupom otuchy głośnym i motywującym dopingiem. Z trybun dobiegały okrzyki i skandowanie „proponowanego zwycięzcy”. Do dopingu wykorzystano również pompony w kolorach smerfów.

Rywalizacja zakończyła się wygraną klasy 1b, natomiast zaszczytne drugie miejsce zajęła klasy 1a. W klasach drugich wygrała 2a, a drugie miejsce zajęła klasa 2b. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Całemu wydarzeniu sportowemu towarzyszyła bardzo miła atmosfera podkreślana pałaszowaniem otrzymanych przez maluchy słodyczy. Dzieci świetnie ze sobą współpracowały, a przy okazji pokazały swoje sportowe umiejętności.

Dziękujemy za udział i życzymy dalszego rozwijania pasji sportowych!!!

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...