FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Rozpoczęcie sezonu kolarskiego

7 kwietnia odbyła się inauguracja sezonu w kolarstwie szosowym w Sobótce i w kolarstwie górskim w Białymstoku.

Wyścig w Sobótce rozpoczął się od miłej dla nas uroczystości. Odsłonięto kamień w alei sław kolarskich, sławiącego wyniki sportowe Przemysława Niemca. Wychowanek Sokoła Kęty Przemysław Niemiec, olimpijczyk z Pekinu, 6. zawodnik Giro de Italia i zwycięzca etapu Vuelta Hiszpania, zakończył karierę w 2018 r.

W sobótce niespodziankę sprawił nam Kamil Handzlik, który zdecydowanie wygrał wyścig w kategorii młodzików wśród 123 zawodników startujących. Kamilowi życzymy, by poszedł śladami Przemka.

Nasi zawodnicy specjalizujący się w kolarstwie górskim startowali w tym samym dniu w Białymstoku. 3. miejsce zajęła Maria Długosz w kategorii żak, 10. miejsce w kategorii juniorów młodszych zajął Dawid Lenart, dla którego były to eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.