FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

DZIEŃ DZIECKA PEŁEN SUKCESÓW

Najmłodsi lekkoatleci Tempa świętowali Międzynarodowy Dzień Dziecka na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Odbyły się tam Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Lekkiej Atletyce, które zgromadziły na starcie ponad 500 młodych lekkoatletów, również spoza województwa małopolskiego. Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie , czemu sprzyjała rekordowa obsada (nawet ponad 50 startujących w wielu konkurencjach), oraz w końcu piękna, słoneczna pogoda. Nasi zawodnicy z okazji Dnia Dziecka sprawili sobie cenne prezenty w postaci świetnych wyników, rekordów życiowych i aż 12 medali.

Z najmłodszych (kategoria wiekowa U-12, 10-11 lat) najlepiej spisał się Karol Marek, który nie tylko zdobył złoty medal w biegu na 60 m, ale uzyskany wynik 8.99 daje mu aktualnie trzecie miejsce w tej kategorii wiekowej w kraju.

2 medale – złoty w skoku wzwyż (z wynikiem 125 cm) i srebrny w skoku w dal (4.27 m) wywalczył rówieśnik Karola - Kamil Kosowski. Emilka Stojek została wicemistrzynią Krakowa w skoku w dal ustanawiając rekord życiowy – 4.14 m. Wysokie, VI miejsce zajęła Emilka w biegu na 60 m. Świetnie w Krakowie startował Dominik Sałata, który najpierw ustanowił swój rekord życiowy w skoku w dal (3.81 m ), a później zdobył brązowy medal w biegu na 300m również z „życiówka” 51.68. Na tym samym dystansie pięknie pobiegła siostra Dominika Sara, która w walce z o 2 lata starszymi rywalkami zajęła XI miejsce z świetnym wynikiem 57.31. Olbrzymia niespodziankę sprawiły siostry – Martyna i Aneta Kręcioch debiutujące w tej rangi imprezie. Martyna uzyskała znakomity wynik w biegu na 60m – 9.20, pokonała kilka faworytek i była o setne sekundy zdobycia brązowego medalu Również w skoku w dal uplasowała się wśród najlepszych zajmując VII miejsce z bardzo dobrym wynikiem 3.85 m. O rok młodsza siostra była w skoku w dal piata skacząc o 4 cm dalej od Martyny, a w biegu na 60 m zajęła XI miejsce (9.80). Czyniąca coraz większe postępy Sara Pikoń była o krok od zdobycia medalu w skoku w dal i ostatecznie z rekordem życiowym 3.92 zajęła IV miejsce. Również Karol Rakoczy uplasował się tuż za podium w skoku w dal i zajał z wynikiem 4.07 czwarte miejsce. Dobre wyniki w tej konkurencji uzyskali także Bartosz Rams (3.83), Szymon Jasiński (3.70), Marlena Talik i Michał Machnik.

2 złote i 2 brązowe medale zdobyli kęccy lekkoatleci w kategorii U-14 (12-13 lat). Agnieszka Kręcioch zwyciężyła w skoku w dal z rekordem życiowym 4.60 m, a Julka Michałowska zdecydowanie pokonała swoje rywalki w pchnięciu kula ze znakomitym wynikiem 12,49. Dominika Kasprzak pokonując poprzeczkę zawieszona na wysokości 125 cm zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż. Medal brązowy w pojedynku ze starszymi o rok rywalami wywalczył Konrad Talik, a uzyskany przez niego rezultat (45.60) plasuje go w tej kategorii wśród najlepszych biegaczy na tym dystansie w Polsce. Piąte miejsce z rekordem życiowym 4.21 w skoku w dal zajęła Ola Ptaszek , a bardzo dobre lokaty z rekordami życiowymi w skoku w dal i biegu na 100 m zajęli : Ania Polak, Wojtek Bribram i Marcel Lach.

Świetne wyniki i dwa srebrne medale to dorobek najlepszej aktualnie naszej młodziczki Zuzi Tuchowskiej. Zuzia skoczyła w dal na odległość 5.00m i pokonała w skoku wzwyż wysokość 150 cm Eryk Dwornik został wicemistrzem Krakowa w biegu 200 m ppł (29.50) oraz zdobył bazowy medal w biegu 110 m ppł. (17.12) Debiutujące w tym roku w kategorii młodzika Julka Kubeczko i Justyna Konior poprawiły swoje „życiówki” w biegu na 100m . Julka uzyskała wynik 14.19, a Justyna po raz pierwszy „złamała” barierę 14 sekund i z rezultatem 13.87 zajęła VIII miejsce w tej konkurencji. Justyna również w skoku w dal wystąpiła w finale wyrównując swój rekord życiowy 4.43.

Ekipa Tempa wracała wieczorem do Kęt w bardzo dobrych nastrojach , mocno zmotywowana do dalszego treningu i z wiara w kolejne sukcesy. Jesteśmy przekonani, że taka forma obchodów Dnia Dziecka przypadła naszym młodym lekkoatletom do gustu.