FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Nowoczesna kuchnia w kęckiej "Dziewiątce" - komfort i funkcjonalność

Nowoczesny, profesjonalny sprzęt to podstawa każdego zaplecza kuchennego. Szczególnie, gdy do wyżywienia jest… 75 przedszkolaczków. I chociaż dyrektor Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego nr 9 w Kętach Agata Kuder bardzo chwali swoje panie kucharki, które w zależności od pór roku zawsze starają się przygotowywać coraz to nowe potrawy, by jak najbardziej urozmaicić przedszkolne menu, w tym roku szkolnym niewątpliwie komfort ich pracy jest o niebo wyższy.

- Bardziej komfortowe jest mycie i o wiele lepiej i szybciej się nam gotuje – mówi jedna z pań, wskazując na nowy, lśniący zlew z szafkami i przemysłową kuchenkę gazową z piekarnikiem. - A że mamy też nowy piekarnik, to na pewno więcej będziemy piec – dodaje z uśmiechem.

Trudno uwierzyć, że jeszcze kilka tygodni temu pomieszczenia kuchenne kęckiej „Dziewiątki” wyglądały jak plac budowy. Dziś są tam nowoczesne meble i sprzęty, a kuchnia stała się w pełni funkcjonalna.

Jak już wspominaliśmy w artykule To będzie kuchnia... odwiedzając przedszkolną placówkę w trakcie wakacyjnego remontu, część kuchennych mebli, które jeszcze przed wakacjami używane były w przedszkolu, pamiętała czasy powstania placówki. Niektóre z nich miały prawie 40 lat.

W ramach remontu wykonano modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnej, zamontowano nowe kratki ściekowe, wymieniono lampy, a w jednym z pomieszczeń położono nowe płytki ceramiczne. Całość dopełniło malowanie i nowoczesne wyposażenie.

Inwestycja pochłonęła ok. 49,5 tys. zł. i sfinansowana została z ze środków Budżetu Gminy Kęty w ramach Planu Finansowego placówki.

Ponadto, sala grupy czterolatków wzbogaciła się o nowe krzesła i stoliki. Koszt ich zakupu to ponad 3,5 tys. zł.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...