FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Polsko-Węgierskie Pożegnanie Lata za nami!

Wspaniała atmosfera, piękna pogoda, międzynarodowa współpraca i atrakcji bez liku... to recepta na idealne zakończenie lata! Tak właśnie było w niedzielę 15 września 2019.

Polsko - węgierskie Pożegnanie Lata to impreza powstała w wyniku współpracy dwóch miast o podobnej nazwie. Burmistrz miejscowości Kéty na Węgrzech - Gödrei Zoltán zauważył podobieństwo w pisowni obu miejscowości oraz Ket na Słowacji. Partnerstwo pomiędzy gminami ma na celu pogłębienie kontaktów pomiędzy zaprzyjaźnionymi społecznościami, wymianę doświadczeń, dobrych praktyk i informacji, kształtowanie dialogu opartego na równości i suwerenności, jak również zachęcenie lokalnych organizacji i stowarzyszeń obu gmin do współpracy. W roku 2018 rada Miejska w Kętach podjęła Uchwałę nr XLIX/438/2018 z 29 czerwca 2018 r. w sprawie współpracy partnerskiej pomiędzy miejscowością Kéty (Węgry) a Gminą Kęty (Polska). O swojej owocnej współpracy ze sceny opowiedzieli nam goście specjalni - burmistrzowie partnerskich miast: Krzysztof Jan Klęczar  - Burmistrz Gminy Kęty oraz Burmistrz miejscowości Kéty na Węgrzech - Gödrei Zoltán.

Podczas wydarzenia gościliśmy Zespół Taneczny Tańca Tradycyjnego z miejscowości Zomba, który zaprezentował nam wachlarz swoich umiejętności. Oprócz nich mogliśmy obejrzeć występ Stowarzyszenia Emerytów z Kéty, a także Hajdu Józsefné, czyli solistki Seklerskiego Zespołu Śpiewaczego z miejscowości Kéty. Na scenie zobaczyliśmy również ZPiT "Małe Kęty" oraz ZPiT "Kęty". Wystąpił również Zespół Śpiewaczy KGW Bulowice i KGW Witkowianie.

Na najmłodszych mieszkańców naszej gminy czekały atrakcje o ludowym zabarwieniu - bieg z dynią, slalom z miotłą, bieg w kaloszach, czy slalom krakowski. Uczestnicy zdobyli atrakcyjne nagrody, a wśród nich bilety do Energylandii, wejściówki do Ninja Park Jumpownia, a także bilety wstępu do Wdeche Ekoparku w Bielsku - Białej. Dzieci z zamiłowaniem do sztuki mogły skorzystać z warsztatów plastycznych. 

Na uczestników imprezy czekała również degustacja przysmaków węgierskich, a także smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy: z Kęt, Nowej Wsi, Łęk, Malca, Witkowic oraz z Bulowic. Rękodzielnicze wspaniałości można było zakupić również na stoiskach gUsToWni, K.M.B.A. oraz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ich Bliskich i Przyjaciół "Jeden Drugiemu". Dużą popularnością cieszyły się również ludowe warkocze zaplatane przez wolontariuszy z Hufca Pracy w Kętach. Podsumowaniem wieczoru była zabawa taneczna "pod chmurką" z zespołem Duet Lux. 

Dziękujemy Państwu za wspaniałe pożegnanie lata. 

Dziękujemy naszym sponsorom, którzy jak zawsze pomogli w uświetnieniu wydarzenia:

Poniżej nasza fotorelacja. Zachęcamy też do obejrzenia fotogalerii Domu Kultury w Kętach >>tutaj<<

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...