FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Finansowa wiedza niezbędna – bankowy świat w bibliotece

Bankowy świat zagościł w kęckiej bibliotece, za sprawą realizowanego projektu „O finansach…w bibliotece”. Projekt ten, skierowany był dla dorosłych użytkowników (50+), zainteresowanych podniesieniem swoich kompetencji z zakresu finansów osobistych i realizowany przy współpracy z Bankiem Narodowym w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W 6. edycji projektu biblioteka przeszkoliła dwadzieścia osób po pięćdziesiątym roku życia, organizując pięć trzygodzinnych spotkań edukacyjnych. Na każdych zajęciach omawiany był odrębny temat, wcześniej wybrany przez seniorów. Na pierwszy ogień poszedł bank przez internet, gdzie analizowaliśmy korzyści, jakie niesie ze sobą swobodny dostęp do naszych finansów. Później prześwietliliśmy różne metody płatności bezgotówkowych, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo w ich użytkowaniu. Kolejnym tematem były zakupy online, czyli kupowanie bez wychodzenia z domu. Seniorzy zmierzyli się również z bardzo ważnym tematem, jakim było dziedziczenie. Na spotkaniu nabyli wiedzę, która zadba o porządek w ich doczesnych sprawach oraz spokój bliskich. Na zakończenie skupiliśmy się na zagadnieniu bezpieczeństwa naszych finansów w sieci i w szeroki sposób omówiliśmy, jak nie dać się oszukać ani wykorzystać w internecie.

Projekt „O finansach…” nie należał do standardowych. Pierwszą znaczącą innowacją, jaką wprowadził, to platforma e-learningowa, za pomocą której nasi seniorzy przyswajali zagadnienia teoretyczne. Każdy mógł pracować we własnym tempie, kierując się swoimi potrzebami. Nowe też, ale jak najbardziej trafione, okazały się wprowadzone przez bibliotekarzy-trenerów formy pracy. I tak nasi seniorzy pracowali w parach, grupach, tworzyli listy, wykresy. Bardzo chętnie brali udział w dyskusjach, burzach mózgów. Bez oporów dzielili się swoimi myślami, refleksjami. Każdy z uczestników wraz ze swoją obecnością na kursie wniósł część siebie, a końcowy rezultat, jaki wspólnie wypracowaliśmy, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Tegorocznym absolwentom kursu dziękujemy za zaufanie, zaangażowanie, rodzinną atmosferę, otwarty umysł i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że wiedza, którą Państwo nabyli, przyda się i ułatwi codzienne życie.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...