FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Pierwsze miejsce w eliminacjach wojewódzkich do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów dla aspirant Anny Bibrzyckiej

Policjantka z Zespołu Wykroczeń Komisariatu Policji w Kętach aspirant Anna Bibrzycka, która reprezentowała Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu w wojewódzkich eliminacjach do II Ogólnopolskiego Konkursu dla „Policjantów Oskarżycieli Publicznych”, zajęła pierwsze miejsce. To kolejny sukces kęckiej policjantki, w ubiegłym roku wywalczyła miejsce trzecie.

3 października 2019 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się eliminacje wojewódzkie do II Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów „Oskarżycieli Publicznych”. W rywalizacji wzięło udział 20 funkcjonariuszy z 20 małopolskich komend miejskich i powiatowych policji. Testy wiedzy obejmowały dwa zakresy – znajomość przepisów (w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Ustawa Prawo o ruchu drogowym) oraz rozwiązywanie kazusów z materialnego prawa wykroczeń.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że asp. Anna Bibrzycka wykazała się najlepszą wiedzą z zakresu postępowania w sprawach o wykroczenia oraz w zakresie postępowania przed sądem jako oskarżyciel publiczny i została zwycięzca konkursu. Drugie miejsce w konkursie zajął podkom. Krzysztof Zapała z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, natomiast trzecie - podkom. Szczepan Szczypuła z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Po powrocie asp. Annie Bibrzyckiej uzyskania najlepszego rezultatu w wojewódzkim konkursie pogratulowali insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, mł. insp. Urszula Martyniuk I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu oraz asp. szt. Maciej Molenda Komendant Komisariatu Policji w Kętach.

Asp. Anna Bibrzycka będzie reprezentowała garnizon małopolski w finale II Ogólnopolskiego Konkursu dla "Policjantów Oskarżycieli Publicznych", który odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2019 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w konkursie ogólnopolskim!

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...