FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Znakomity występ najmłodszych lekkoatletów Tempa Kęty

Za olbrzymi sukces należy uznać start najmłodszych lekkoatletów kęckiego Tempa w tegorocznym Finale Ogólnopolskich Halowych „Czwartków Lekkoatletycznych”. Mistrzostwa te zostały rozegrane 2 grudnia w „kultowej” hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Sportu w Spale.

Do zawodów zostało zakwalifikowanych 402 młodych lekkoatletów z roczników 2007 – 2008 z całej Polski, w tym pięcioro wychowanków Tempa Kęty. Reprezentanci naszego klubu trenują w działającej w Tempie od nieco ponad 2 lat nowej grupy dziecięcej pod okiem trenerów – Gabrieli Zawadzkiej i Tadeusza Łyska.

Już na wiosnę zawodnicy tej grupy potwierdzali świetne przygotowanie do sezonu najpierw świetnymi wynikami i zdobywaniem kilkunastu medali w każdym z cyklu 6 „Czwartków LA” organizowanych w Bielsku-Białej przez klub lekkoatletyczny KS Sprint. Efektem tak dobrej postawy był w czerwcu awans aż 8 zawodników Tempa Kęty (najliczniejsza ekipa z Podbeskidzia) do XXV Finału Ogólnopolskiego „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi. Po wakacjach zawodnicy tej grupy zdobyli 12 medali, w tym 4 złote w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Dzieci w LA w Krakowie. Reprezentujac Podbeskidzie w zwycięskim Meczu Lekkoatletycznym Euroregionu Beskidy - Polska – Czechy – Słowacja, nasi zawodnicy zdobyli 4 medale.

Uwieńczeniem jednak Sezonu 2019 dla naszych młodych lekkoatletów był rewelacyjny wynik startu pięciorga z nich w Halowych Mistrzostwach w dniu 2 grudnia w Spale. Nasi lekkoatleci zdobyli w tych Mistrzostwach - 1 złoty medal, 2 srebrne medale oraz IV i VIII miejsce w „wąskich finałach”

Złoty medal w skoku w dal zdobył Konrad Talik (rocz. 2007) ustanawiając swój nowy rekord życiowy - 5,10 m. Konrad zwyciężył zdecydowanie wyprzedzając srebrnego medalistę o prawie 30 cm (rywalizowało 18 zakwalifikowanych zawodników).

Srebrny medal, również w skoku w dal zdobyła Emilka Stojek (rocz. 2008). Emilka skoczyła na odległość 4,45 m (tylko 1 cm bliżej od swojego rekordu życiowego) , a do złotego medalu zabrakło tylko 5 cm (wystartowało 20 skoczkiń).

Bardzo wyrównana walkę o „złoto” stoczył również w skoku wzwyż Kamil Kosowski (rocz. 2008). Kamil pokonując poprzeczkę zawieszona na wysokości 135 cm ustanowił swój nowy rekord życiowy. Okazało się jednak, że w taki sam sposób wysokość 135 pokonał również najgroźniejszy rywal naszego zawodnika, więc o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. Niestety Kamil przegrał dogrywkę i musiał zadowolić srebrnym medalem.

Świetny występ odnotowała w Spale Martyna Kręcioch (rocz. 2008), która rywalizowała w biegu na 60 metrów z 36 mocnymi sprinterkami. Nasza zawodniczka najpierw zwyciężyła w swojej serii eliminacyjnej z bardzo dobrym wynikiem, co dało jej awans do ścisłego 8-osobowego finału. W finale Martynka pobiegła jeszcze lepiej do ostatnich metrów walcząc o medal. Ostatecznie wynikiem 8,87 zdecydowanie poprawiła swój rekord życiowy i uplasowała się na IV miejscu.

Bardzo dobrze rozpoczęła konkurs skoku wzwyż Dominika Kasprzak (rocz. 2007) pokonując w pierwszych próbach kolejne wysokości. Niestety na wysokości 135 cm pojawiły się błędy techniczne, które naszej ambitnej skoczkini nie pozwoliły jej pokonać. Dominika z wynikiem 130 cm została sklasyfikowana w Ogólnopolskich Mistrzostwach na VIII miejscu, co jest oczywiście znaczącym osiągnięciem.

Gratulujemy zawodnikom Tempa doskonałej postawy w Mistrzostwach i życzymy jeszcze większych sukcesów w następnych sezonach.