FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Irlandzki akcent kęckiego „Kopernika”

21 stycznia 2020 r. odbyło się kolejne spotkanie rodziców oraz wszystkich uczestników projektu Erasmus + Międzynarodowe kształcenie zawodowe szansą na budowanie wspólnej przyszłości”, wyjeżdżających w maju na praktyki zawodowe do Dublina w Irlandii. 14 uczniów w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 2 techników informatyków spotkało się, aby podsumować dotychczasowe działania przeprowadzone w projekcie.

Uczniowie przeszli proces rekrutacji, otrzymali dostęp do językowego kursu języka angielskiego online i niebawem rozpoczną kurs języka angielskiego zawodowego w szkole.

Czekają ich jeszcze zajęcia z różnic i podobieństw kulturowych, zarządzania ryzykiem oraz kulturoznawcze. Mnóstwo ciekawostek i oczywiście ogrom pracy.

Nie od dziś wiadomo, że kęcki „Kopernik” dba o to, żeby jego propozycje kształcenia były zgodne z potrzebami rynku pracy. Już od wielu lat szkoła proponuje swym uczniom możliwość wyjazdu na miesięczne praktyki zawodowe. W swym dorobku mamy wyjazdy m.in. do Niemiec ( kelnerzy, kucharze), Portugalii (elektronicy, informatycy, kucharze) czy Hiszpanii (informatycy, hotelarze) oraz Anglii (kucharze, hotelarze).

Obecny projekt Międzynarodowe kształcenie zawodowe szansą na budowanie wspólnej przyszłości”, którego realizacja właśnie się rozpoczyna, przewidziany jest dla techników żywienia, hotelarzy oraz informatyków.

W trakcie praktyk uczniowie klas III technikum rozwijają swoje kompetencje zawodowe - poznają metody i techniki pracy, uczą się wykonywać specyficzne dla danego zawodu czynności i zadania. Zdobywają nowe kwalifikacje i doświadczenia, zapoznają się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi oraz poznają specyfikę pracy europejskich przedsiębiorstw branżowych. Praktykanci muszą się posługiwać na co dzień językiem angielskim ze szczególnym uwzględnieniem słownictwa zawodowego. Mobilności są okazją do poznania bogatej kultury i dziedzictwa kraju partnerskiego. Wykształcone zostają kompetencje międzykulturowe takie jak otwartość, akceptacja i tolerancja.

Korzyści z międzynarodowej współpracy są widoczne dla obu stron projektu. Nasi zagraniczni partnerzy również zyskują wymiar europejski poprzez wspólne realizowanie projektu z polską szkołą budując swój otwarty na Europę wizerunek.

PZNr10 SME

Projekt: Międzynarodowe kształcenie zawodowe szansą na budowanie wspólnej przyszłościsą realizowane przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus +

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...