FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

III runda Kęckiej Akademii Siatkówki rozstrzygnięta

16 lutego w sali ZSG 2 Kęty odbyła się przedostatnia runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje ZSG nr 1 i 2 w Kętach oraz zespoły z Witkowic, Bulowic, Nowej Wsi i Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 12 drużyn dziewcząt i 7 chłopców, łącznie 59 uczestników.

Dziewczęta podzielono na 3 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Po eliminacjach dwa najlepsze zespoły z każdej grupy (łącznie osiem ekip) zagrało systemem grupowo-pucharowym. Pojedynki w kolejnej rundzie były bardzo wyrównane i niezwykle zacięte. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł pierwszy zespół Milenium Porąbka w składzie: Justyna Sopiak, Paulina Stanek, Aleksandra Majdak. Dziewczęta pokonały w walce o złoto pierwszą drużynę z Victoria Witkowice (Aneta Pawińska, Paulina Musiał, Martyna Kaczmarczyk) i pierwszy zespół ZSG Nowa Wieś (Julia Maciaszczyk, Amelia Flasz, Hanna Pękala). Tuż za podium uplasował się II zespól z Witkowic (Dagmara Koim, Dominika Dabrowska, Joanna Zacny).

W kategorii chłopców wystartowało siedem drużyn, które zagrały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Następnie cztery najlepsze zespoły zagrały o miejsca w strefie medalowej. W grupie chłopców zwyciężył zespół ZSG 2 Kęty w składzie: Adrian Drewniany, Kacper Gabryś, Miłosz Zacny. Na drugim miejscu uplasował się II zespół z Nowej Wsi (Jakub Klęczar, Brajan Prus, Adrian Pudełko). Trzecią pozycję wywalczyli chłopcy z Porąbki (Kamil Bąk, Maksymilian Spiesz, Konrad Budny, Michał Mleczko). Na czwartym miejscu sklasyfikowany został pierwszy zespół z Nowej Wsi (Bartłomiej Pękala, Marek Śmiechura, Damian Byrski, Jakub Kusak).

Pozostała do rozegrania tylko ostatnia, finałowa runda, na której odbędzie się uroczyste podsumowanie całorocznych zmagań. Nagrodzone zostaną najlepsze zespoły oraz szkoły, które w klasyfikacji łącznej zdobędą najwięcej punktów.