FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Mistrzostwa Małopolski LOK Juniorów i Juniorów Młodszych

Zakończyła się rywalizacja w Mistrzostwach Małopolski LOK. Ogólnie w zawodach wystartowało 13 Organizacji Powiatowych. W tym gronie zawodnicy reprezentujący ZP LOK Oświęcim zdobyli brązowe medale, co jest najlepszym wynikiem od dłuższego okresu. Praca z naszą młodzieżą zaczyna przynosić wymierne rezultaty. Na osiem konkurencji wystartowaliśmy w siedmiu, zabrakło nas tylko w pistolecie juniorek młodszych. Indywidualnie wystartowało 134 zawodników. W tym gronie zdobyliśmy dwa indywidualne medale.

Ten najważniejszy złoty wystrzelał Michał Gajdziszewski, reprezentujący na co dzień KS LOK Bastion Kęty i PZ1 w Oświęcimiu. Wynik 542 pkt pozwala śmiało patrzeć na przyszłość tego zawodnika. Jednocześnie ustanowił rekord klubu w tej konkurencji. Drugi z naszych strzelców w pistolecie juniorów Tomasz Sroka uplasował się na czwartym miejscu uzyskując 497 pkt. Tomek wraca po dłuższej przerwie do treningów i mamy nadzieję, że szybko nadrobi zaległości. Również na co dzień reprezentuje Bastion Kęty oraz PZ10 w Kętach. W tej konkurencji wystartowało ogółem 11 zawodników. Gratulacje.

Równie ważny start zaliczył najmłodszy nasz zawodnik, jeszcze młodzik Kacper Dzwigoń. Zaledwie dwanaście lat i w konkurencji z 16-17 latkami wystrzelał dla Powiatu brązowy medal. Serdeczne gratulacje. Kacper na co dzień trenuje w Kętach w Bastionie. Wynik 310 pkt. daje nam nadzieję na dobry start w Mistrzostwach Polski LOK młodzików, które już w Maju w Tarnowie. Drugi z naszych reprezentantów, na co dzień zawodnik Bogusława Haczka z SMKS Kęty, Tomasz Bochniak uplasował się na piątym miejscu z wynikiem 302 pkt. To również jest jeszcze młodzik, więc tym bardziej obu naszym reprezentantom należą się słowa uznania.

Kontynuując strzelania pistoletowe ostatnią z naszych reprezentantek była Gabrysia Fuks. Zawodniczka PZ1 w Oświęcimiu, trenująca na co dzień w KS Bastion uplasowała się na czwartym miejscu. 330 pkt. jakie uzyskała jest nowym rekordem klubu wśród juniorek. Cieszy postęp jaki Gabrysia robi w ostatnim czasie. Oby tak dalej.

Niestety nie posiadamy juniorek młodszych w pistolecie. Rozwój strzelań pistoletowych w powiecie jest jednak widoczny i pokazuje iż jest to dobry kierunek na przyszłość.

W karabinie pod kątem frekwencji było już fajnie, wystartowaliśmy we wszystkich czterech konkurencjach w pełnej obsadzie.

Wśród juniorek młodszych bardzo dobrze zaprezentowały się wszystkie dziewczyny. Katarzyna Wapiennik, na co dzień zawodniczka SMKS Kęty i uczennica PZ5 w Oświęcimiu z bardzo dobrym wynikiem 368 pkt. zajęła czwarte miejsce. Do medalu zabrakło tylko trzy oczka. Martyna Grabska, uczennica PZ1 Oświęcim i zawodniczka KS Bastion z wynikiem 340 pkt. znalazła się na ósmym miejscu, a Julia Martyka, uczennica Gimnazjum w Rajsku zakończyła zmagania na dziewiątym miejscu z wynikiem 325 pkt. Bardzo dobry start młodych juniorek z Powiatu wśród 26 sklasyfikowanych dziewcząt.

Starsze koleżanki nie chciały być gorsze. Katarzyna Korona, na co dzień KS LOK Bastion, z wynikiem 357 pkt. zajęła piąte miejsce, tracąc do podium siedem pkt. Druga z dziewcząt, Oliwia Płonka strzelająca na co dzień w PZ2 w Oświęcimiu z wynikiem 318 pkt. sklasyfikowana została na siódmym miejscu. W tej konkurencji zobaczyliśmy 15 zawodniczek.

Wśród chłopaków, w juniorach młodszych wystartował uczeń PZ1 w Oświęcimiu Karol Opitek. 283 pkt. pozwoliły mu na zajęcie siódmego miejsca wśród 27 zawodników. Juniorów reprezentowali Jacek Guzdek, uczeń PZ2 w Oświęcimiu i Adam Szromek na co dzień uczęszczający do PZ3 w Oświęcimiu. Pierwszy z nich z wynikiem 486 pkt zajął siódme miejsce, drugi z wynikiem 470 pkt. był dziewiąty.

Starty bardzo przyzwoite, biorąc pod uwagę fakt, iż rywalizowali z zawodnikami na co dzień strzelającymi w klubach strzeleckich i posiadającymi dużo lepszy sprzęt.

Podsumowując brąz drużynowo należy ocenić wysoko. Rywalizacja z takimi tuzami województwa jak Bochnia, Kraków czy Tarnów jest bardzo trudna i cieszy, że udało się w tym gronie trochę namieszać. Złoty medal Michała i brąz Kacpra pokazuje, iż w pistolecie wykonaliśmy duży postęp. W karabinie trochę braki sprzętowe nie pozwalają nam na lepsze występy, a mimo to jest nieźle. Kilka utalentowanych zawodniczek ma szanse w przyszłości zaistnieć w strzelectwie.

Teraz czas przygotowań do startów w Mistrzostwach Polski LOK, w maju młodzicy i juniorzy młodsi, we wrześniu juniorzy i seniorzy. Czekamy na dobre wieści.