FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Gimnazjaliści na start! Rozpoczął się egzamin gimnazjalny.

Dziś rano, punktualnie o godz. 9.00 rozpoczęła się pierwsza część egzaminu gimnazjalnego - z historii i wiedzy o społeczeństwie. Na rozwiązanie bloku zadań uczniowie mają 60 minut. Dyslektycy - o 20 minut więcej. Po przerwie gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z języka polskiego, który rozpocznie się o godz. 11.00 i będzie trwał 90 minut (135 w przypadku dyslektyków). Egzaminy potrwają przez kolejne trzy dni, aż do piątku.

Każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań – pierwszy o godzinie 9.00, drugi o godzinie 11.00, z przerwą pomiędzy.

W czwartek na egzaminie z wiedzy matematyczno-przyrodniczej uczniowie w pierwszym bloku znajdą zadania z nauk przyrodniczych – biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki.

W piątek egzamin z języka obcego przeprowadzony zostanie na dwóch poziomach: najpierw odbędzie się test na poziomie podstawowym, potem – rozszerzonym. Do egzaminu z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym ma obowiązek przystąpić każdy gimnazjalista. Egzamin na poziomie rozszerzonym jest obowiązkowy tylko dla uczniów, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się również w szkole podstawowej. Mogą jednak do niego przystąpić i inni gimnazjaliści, jeśli zechcą sprawdzić poziom swoich umiejętności językowych.

Testy rozwiązane przez uczniów zostaną zakodowane - sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

W gminie Kęty do egzaminów przystąpiło 358 gimnazjalistów. Najliczniejsza grupa to młodzież z Powiatowego Gimnazjum w Kętach - 83 piszących. Kolejno w ZS-G nr 2 w Kętach - 65 uczniów, ZS-G nr 1 w Kętach – 54 uczniów, ZS-G w Nowej Wsi – 45 uczniów, ZS-P w Bulowicach – 42 uczniów, ZS-G w Bielanach – 34 uczniów, ZS-P nr 3 w Kętach – 18 uczniów i ZS-P w Witkowicach – 17 uczniów.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek to będzie go pisać w drugim terminie - 1, 2 i 5 czerwca (przerwa w sesji dodatkowej związana jest z tym, że 3 i 4 czerwca wypadają w tym roku w sobotę i niedzielę). Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas egzaminu musi przystąpić do niego jeszcze raz. Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają 16 czerwca. Powtórka egzaminu gimnazjalnego, w celu poprawy wyniku, nie jest możliwa. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Podczas postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę wyniki ucznia uzyskane na zakończenie nauki w gimnazjum (odnotowane na świadectwie, potwierdzone zaświadczeniem o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz stosownymi zaświadczeniami).

Egzamin gimnazjalny to, po sprawdzianie szóstoklasisty, kolejne ważne wydarzenie na drodze szkolnej edukacji. Potem - czas zupełnie nowych wyborów i podjęcia jednej z najważniejszych decyzji – co dalej? Od tego, ile punktów zdobędzie uczeń na egzaminie w dużej mierze zależy, czy dostanie się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

Gimnazjaliści - życzymy Wam połamania długopisów!!!

Poniżej kilka zdjęć z rozpoczęcia egzaminu w ZS-G nr 2 w Kętach.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...