FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Podsumowanie piątej kolejki ALF Nowa Wieś

To już piąty tydzień rozgrywek w ramach Amatorskiej Ligi Futbolowej na Orliku w Nowej Wsi. W przeciwieństwie do poprzedniej kolejki - pogoda na ogół dopisywała zawodnikom. Od wczoraj rozegrane zostały wszystkie planowane spotkania. Dodatkowym bonusem dla kibiców był przełożony z 21 kwietnia mecz III kolejki: Andrychów FC - Bajer.

Jako preludium przed V kolejką odbyło się zaległe spotkanie. Od samego początku odbywało się ono pod dyktando FC Andrychów, której zawodnicy mieli monopol na bramki. Andrychowska formacja zwyciężyła kęczan 7:0. Następnie meczem Ogry Kęckie - Kojoty rozpoczęła się piąta kolejka. Po pierwszej połowie oba kluby remisowały 2:2. Jednak w drugiej części lider tabeli zwiększył swój dorobek o kolejne dwa gole, zwyciężając całe spotkanie. Warto zauważyć, że Kojoty zwyciężyły wszystkie rozegrane w obecnym sezonie mecze. W starciu Włatców z Atletico, ci pierwsi okazali się skuteczniejszą drużyną. Królicki, z czterema bramkami, był najlepszym strzelcem dnia na New Village Stadium, a przy wtórze Pałamarczuka i Wróblewskiego zwyciężyli nad Atletico 7:4.

W piątkowym spotkaniu K-3 zdecydowanie pokonał Pazdany Andrychów 8:3. Co ciekawe, po golu Walczaka andrychowianie przez krótki moment prowadzili. Jednak nie byli oni w stanie odeprzeć wzmożonego ataku przeciwników, którzy w przeciągu piętnastu minut strzelili sześć bramek. Najskuteczniejszym strzelcem spotkania był Grządziel (cztery gole). W starciu Bajeru z Beskidem, Oldboysi zwyciężyli 7:2. O ile Bajer w pierwszej połowie był pozytywnie nastawiony i stosunkowo aktywny, o tyle w drugiej - jakby stracił chęć walki, pozwalając przeciwnikom wbić więcej goli. Najbardziej monotonne, a zarazem najefektywniejsze spotkanie rozpoczęło się o godz. 20:30. Wtedy to zawodnicy FC Andrychów, nie zważając na przeciwników, postanowili pokopać sobie w bramkę. Wychodziło im to na tyle dobrze, że zakończyli mecz 23:0! Kozłowski w jednym meczu strzelił tyle, co przez cztery kolejki dotychczasowy "król strzelców" - J. Gaweł (Kojoty), stając się nowym liderem, z czternastoma oczkami. Drugim bohaterem FC był Kubacka z siedmioma celnymi strzałami. Dodać trzeba, że andrychowianie jak dotąd zdobyli 56 bramek, tracąc zaledwie jedną.

4 maja (czwartek)

godz. 18.30 –  Andrychów FC - Bajer 7:0 (3:0) - spotkanie III kolejki ALF
gole: Kubacka (3), Kozłowski (2), Zwieńczak, Cholewka

godz. 19.30 –  Ogry Kęckie - Kojoty 2:4 (2:2)
gole: Strzeżoń, G. Rusek - Królicki (2), Majda, Gaweł

godz. 20.30 –  Włatcy Stadionuf - Atletico 7:4 (4:1)
gole: Królicki (4), Pałamarczuk (2), Wróblewski - Królicki (2), Sokołowski, Buczyński