FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Lekkoatletyce

10 czerwca odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Krakowa Młodzików i Dzieci w Lekkiej Atletyce 2017. Na stadion AWF w Krakowie przybyła rekordowa liczba uczestników – blisko 600 osobo-startów odnotowali organizatorzy zawodów – Małopolski Związek LA. Kęcki Klub Lekkoatletyczny – TEMPO – reprezentowała 12-to osobowa ekipa pod opieką trenera Tomasza Sysak.

Nasi młodzi sportowcy zdobyli tego dnia 7 cennych medali oraz kilkanaście bardzo wysokich miejsc. Złoto w skoku wzwyż młodziczek, z nowym rekordem życiowym /149cm/, wywalczyła Wiktoria Sachmerda. Dwa medale zdobyła Zuzanna Tuchowska, startująca w kategorii wiekowej dzieci starszych - srebro w skoku wzwyż /137cm/ oraz srebro w skoku w dal /4,61m/. Srebrny medal zdobył także nasz najmłodszy obecnie zawodnik Igor Pudełko /rocz. 2005/, który dystans 500m pokonał w czasie 1:32,54s. Dwa medale wywalczyli także kulomioci startujący w kategorii wiekowej dzieci starszych. Kacper Gabryś posyłając kulę 4kg na odległość 9,86m zdobył złoto, a jego kolega Adrian Drewniany wynikiem 8,11 zdobył medal srebrny. Kolejny medal dla MKS Tempo Kęty wywalczyła Gabriela Wójcik, która w konkursie skoku w dal młodziczek uplasowała się na trzeciej pozycji /4,60m/.

Nasi zawodnicy startowali tego dnia bardzo dobrze zajmując jeszcze kilkanaście wysokich lokat: Wiktoria Sachmerda w biegu na 100m młodziczek ustanowiła swój nowy rekord życiowy /13,56s/, co pozwoliło jej na zajęcie 4 miejsce. Podobnie było w konkursie skoku w dal, gdzie Wiktoria uzyskując rezultat 4,50 zajęła miejsce tuż za podium. Rekordowe biegi tego dnia miała także Gabriela Wójcik, która 100m pokonała w czasie /13,64s/, a dystans 300m przebiegła w /46,10s/. Uzyskała tym czasem normę IV klasy PZLA i zajęła wysoką 5 lokatę Mistrzostw w obu biegach. Bliska wywalczenia medalu była również Karolina Waluś, która dwukrotnie zajmowała miejsce 5: w skoku w dal /4,28m/ oraz w biegu na 300m /48,97s/. W skoku w dal chłopców 4 miejsce z wynikiem /4,50m/ zajął Kacper Gabryś, a 6 lokatę z wynikiem /4,33m/ wywalczył Eryk Dwornik. Na piątym miejscu swój bieg na 600m młodzików zakończył Krzysztof Madeja /1:40,81s/. Dobrze zaprezentowali się także ci ,zaczynający swoją przygodę z lekkoatletyką: Klaudia Klimczyńska /3,82m/ w skoku w dal, Martyna Kaczmarczyk /14,93s/ w biegu na 100m.

zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy udziału w Otwartych Mistrzostwach Krakowa, a nasi medaliści w nagrodę okolicznościowe koszulki z logo MZLA.

Gratulujemy zawodnikom, trenerowi oraz całemu Klubowi MKS Tempo Kęty, który obchodzi w tym roku swój jubileusz 35-lecia.