FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

ZA NAMI 9. MEMORIAŁ GWIAZD MAŁOPOLSKIEJ LEKKIEJ ATLETYKI i 11. OTWARTY PUCHAR KRAKOWA

W sobotę 24 czerwca na stadionie AWF w Krakowie odbyły się ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne –  9. Memoriał Gwiazd Małopolskiej Lekkiej Atletyki i 11. Otwarty Puchar Krakowa w Lekkiej Atletyce.

W tym roku te prestiżowe zawody były związane z obchodami jubileuszu 95-lecia Małopolskiego Związku Lekkiej Atletyki i 35-lecia Międzyszkolnego Klubu Sportowego Tempo Kęty. Zawody stały się również okazją do promocji naszego miasta obchodzącego jubileusz 740 – lecia.

Na starcie zawodów stanęło około 600 lekkoatletów z całej Polski  i  z Ukrainy, w tym kilku reprezentantów Polski  . Najlepsze wyniki zawodów uzyskali reprezentanci Polski : Marcin Krukowski – oszczep – 83.52 (minimum na Mistrzostwa Świata w Londynie), Łukasz Grzeszczuk – oszczep – 80.71, Michał Haratyk – kula – 20.48,  Jakub Szyszkowski – kula – 20.11, Agata Forkasiewicz – 200 m – 23.86, Emilia Ankiewicz - 400m ppł -57.19.

Konkurencjami jubileuszowymi  Tempa Kęty były :  100 m przez płotki kobiet, skok wzwyż kobiet, skok w dal mężczyzn i trójskok kobiet.  W konkurencjach tych kęcką lekkoatletykę reprezentowali najlepsi obecnie wychowankowie Tempa.

W biegu na 100 m ppł  miała wystąpić wychowanka Tempa Kęty,  a obecnie zawodniczka AZS Warszawa Nina Nycz, ale ze względu na odniesioną przed kilkoma dniami kontuzję musiała zrezygnować ze startu.  W skoku wzwyż  kobiet  zwyciężyła ze świetnym wynikiem 180 cm (wyrównany rekord życiowy) reprezentująca obecnie barwy AZS AWF Kraków – Justyna Konior.   Tylko 1 cm zabrakło Justynie do uzyskania kwalifikacji do Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które w połowie lipca odbędą się w Bydgoszczy.  Za tydzień Justyna wystartuje w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski  i wierzymy , że wróci z tych zawodów ze złotym medalem i z minimum na Mistrzostwa Europy U-23.  W skoku w dal mężczyzn  Maciej Cisiński  kontynuujący karierę sportową  w WKS Wawel Kraków zajął IV miejsce z wynikiem 6.73 m.  Na podium stanęła również Gabriela Zawadzka  od 10 lat zawodniczka Tempa Kęty , która zdobyła brązowy medal w trójskoku z wynikiem   12.17 m. Gabrysia zajęła również  trzecie miejsce w skoku w dal skacząc na odległość  5.48 m.