FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Mistrzynie Małopolski

Październik to miesiąc w którym odbywają  się rozgrywki Indywidualnej Ligi Lekkoatletycznej organizowanej przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Prawo startu w zawodach mają lekkoatleci urodzeni w latach 2004-2002.

9 października na stadionie MOSiR w Oświęcimiu odbyły się powiatowe eliminacje tej imprezy. Wzięła w nich udział Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach, która wypadła znakomicie. Nasi lekkoatleci zdobywając 6 medali złotych, 4 srebrne i 2 brązowe wywalczyli sobie, aż 12 awansów do kolejnego wojewódzkiego etapu zawodów.

Finał Wojewódzki odbył się tydzień później 18 października na nowo otwartym stadionie w  Tarnowie. Ogromny sukces odniosła sztafeta dziewcząt SP 2 Kęty biegnąca w składzie: Karolina Waluś, Wiktoria Sachmerda, Gabriela Wójcik i Zuzanna Tuchowska. Dziewczyny dystans 4x100m pokonały najszybciej spośród 15 najlepszych drużyn z całego województwa. Uzyskując czas 52,11s zdobyły medal złoty i tym samym zostały Mistrzyniami Małopolski Szkolnego Związku Sportowego.

Z medalu srebrnego cieszyła się także kolejna uczennica Kęckiej „Dwójki” – Julia Żyła, która w konkursie rzutu oszczepem uzyskała wynik 25,44m. Do złota zabrakło zaledwie 28cm.

Na wysokich lokatach uplasowali się także pozostali lekkoatleci SP 2 Kęty startujący w Tarnowie:
Wiktoria Sachmerda – 4 miejsce w biegu na 100m
Zuzanna Tuchowska – 5 miejsce w skoku w dal
Eryk Dwornik – Jakub Daniel – Szymon Mrowiec – Łukasz Puchała  - 6 miejsce w biegu sztafetowym 4x100m