FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Mali naukowcy z SPWP 2 w Kętach

Cechą charakterystyczną dzieci w wieku przedszkolnym jest naturalna ciekawość tego co je otacza. Jest to okres intensywnego rozwoju procesów poznawczych myślenia, spostrzegania, uwagi, pamięci, wrażliwości wzrokowej czy słuchowej. Udowodnione jest iż najlepszym sposobem przyswajania przez dzieci wiedzy i zdobywania umiejętności jest aktywne działanie, doświadczanie i eksperymentowanie. Niesamowity świat przyrody ożywionej i nieożywionej, fizyki i chemii jest kopalnią pomysłów w trakcie realizacji zajęć dydaktycznych w przedszkolu. Nauka zjawisk poprzez samodzielne wykonanie eksperymentu staje się idealną metodą pracy z dzieckiem.

W naszym przedszkolu sporo się dzieje w tej tematyce.  I tak np. dzieci z gr. P-IV „Smerfy” miały możliwość wykonania eksperymentów takich jak tworzenie wulkanu, reakcji kartki papieru przy kontakcie z wodą (rozwijanie się papierowego kwiatu), mieszania barw i eksperyment z musującymi bąbelkami.

Dzieci z gr. P-II „Puchatki” wykonały eksperyment z osadzaniem się kryształków soli w procesie krystalizacji.

Ciekawe zajęcia naukowe z wykorzystaniem eksperymentów będą kontynuowane w czasie trwania całego roku szkolnego we wszystkich grupach wiekowych w ramach realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, a także autorskiego programu „Dziecko w świecie roślin   i zwierząt” .

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...