FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi w Bukareszcie

Projekt Erasmus+ „SAY.WRITE.SHOW - DEVELOPING STUDENTS’AND TEACHERS’ COMMUNICATION SKILS, który w minionym roku szkolnym został zainicjowany w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi, jest kontynuowany również w obecnym. W związku z tym początek roku szkolnego w Nowej Wsi oznaczał także przystąpienie do kolejnych zadań. Projekt poświęcony jest rozwojowi komunikacji w języku angielskim poprzez użycie języka w mowie i piśmie oraz przekaz sceniczny.

Uczennice gimnazjum: Aleksandra Moskwik z klasy III B, Natalia Płonka z klasy III A oraz Katarzyna Witkowska z klasy VII B szkoły podstawowej miały okazję uczestniczyć w tygodniowych warsztatach językowych w Bukareszcie, gdzie przebywały pod opieką pani Magdaleny Rodak i pani Joanny Gabryś. Poprzednia mobilność łączona partnerów projektu, w którym brali udział uczniowie Szkoły, odbyła się w kwietniu tego roku w hiszpańskiej Marchenie.

Spotkanie zostało zorganizowane w dniach 5-11 listopada przez głównego koordynatora projektu – szkołę w Bukareszcie.  Dziewczęta uczestniczyły w tygodniowych warsztatach wraz z młodzieżą z Turcji, Hiszpanii,Włoch, Łotwy i Rumunii. Oprócz ciekawych zajęć rozwijających umiejętności językowe nasze uczennice odkrywały Rumunię w nietuzinkowy sposób: także poprzez gotowanie, smakowanie, malowanie i taniec. Dla uczestników spotkania zaplanowano również wycieczkę w malownicze rejony gór Bucegi, na południu Wyżyny Transylwańskiej,do miasta Sinaia, gdzie mogli zwiedzić pięknie położony Pałac Pelişor oraz zabytkowy Monastyr.

Całokształt przygody w Rumunii będziemy zawsze wspominać z sentymentem. Poznanie tego niezwykle ciekawego kraju było dla nas ogromną przyjemnością. Wiele rzeczy nas pozytywnie zaskoczyło i wywarło na nas ogromne wrażenie. Jesteśmy ogromnie wdzięczne za to, że mogłyśmy zdobyć takie doświadczenie i poznać wielu przyjaciół z innych krajów, z którymi na pewno będziemy utrzymywać kontakt. Przede wszystkim nabrałyśmy więcej odwagi językowej i nabyłyśmy nowe umiejętności, które przydadzą nam się w przyszłości, a także w szkole. Wyprawa nauczyła nas wielu rzeczy m.in. pracy w grupie, tolerancji kulturowej, religijnej oraz poglądowej, samodzielności i możności znalezienia wyjścia z każdej sytuacji. Oprócz angielskiego, mogliśmy podszkolić się w innych językach - Aleksandra Moskwik.

Kolejna przygoda dobiegła końca. Mamy nadzieję, że nowo zawarte przyjaźnie przetrwają próbę czasu, a zdobyte podczas spotkania doświadczenia zaprocentują w rozwoju osobistym naszych dziewcząt. Ostanie łączone spotkanie projektowe dla uczniów odbędzie się w Slampe na Łotwie.  Tymczasem na naszych uczestników projektu czekają nowe wyzwania, związane oczywiście z rozwijaniem umiejętności komunikacji w języku angielskim.  Głównym zadaniem będzie przygotowanie przedstawienia według pomysłu uczniów „A Ghost Without a Passport”, które zostanie opracowane w szczegółach i pokazane podczas ostatniego spotkania wszystkich partnerów w szkole na Łotwie. Ponadto uczestnicy we wszystkich szkołach partnerskich stworzą audiobook „One Painting - Many Stories”, a także przedstawią przygotowane przez siebie prezentacje w ramach zadania „The Young Speakers’ Competition”.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...