FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Orkiestra Dęta z Nowej Wsi zaprasza na Koncert Noworoczny

Orkiestra Dęta z Nowej Wsi serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się w kościele pw. św. Maksymiliana w Nowej Wsi, 14 stycznia o godz. 16.00.

Gościnnie wystąpi Kapela Góralska "Górolicki" oraz dzieci z „Fundacji Braci Golec”. 

- W tym roku skład naszej Orkiestry będzie większy, a co za tym idzie - mamy parę nowych, ciekawych brzmień – zachęcają muzycy.

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na utrzymanie orkiestry.

- Jesteśmy osobami z pasją, którzy swoją wrażliwość przedstawiają muzyką! – podkreślają członkowie nowowiejskiej orkiestry, dodając, że z chęcią biorą udział w różnych uroczystościach, happeningach i festynach m.in. Kętach, Osieku, Witkowicach, Porąbce, Radzionkowie.

Orkiestra Dęta z Nowej Wsi została założona w 2015 roku z inicjatywy Krzysztofa Płonki. Kapelmistrzem Orkiestry jest Leopold Skupień, a tamburmajorem Filip Wejnerd. Orkiestra działa pod skrzydłami stowarzyszenia „Wspólnie dla Nowej Wsi”.

Kilka słów o tegorocznych gościach.

Kapela Góralska „Górolicki” powstała w 2009r. i tworzą ją młodzi ludzie, którzy kochają folklor. - Każdy z nas w przeszłości należał do zespołów regionalnych, w których poznawaliśmy kulturę swoich regionów. Od małego w każdym z nas żyło zamiłowanie do muzyki. Część z nas kształciła się pierwotnie w szkołach muzycznych, a część z nas uczyła się typowo pod grę ludową. To co gramy w Kapeli jest naturalne, grane ze słuchu. Muzyka jest dla nas swego rodzaju zabawą i przede wszystkim naszym największym hobby – mówią młodzi muzycy z Gilowic.

"Fundacja Braci Golec" zaczęła się od marzenia. Łukasz Golec i Paweł Golec, liderzy zespołu Golec uOrkiestra, pragnęli, by każdy utalentowany młody człowiek – niezależnie od pochodzenia – mógł realizować swoje pasje muzyczne. W 2003 roku postanowili to marzenie urzeczywistnić, zakładając fundację.

Obecnie fundacja jest prężnie działającą organizacją pozarządową, która każdego roku pomaga rozwijać muzyczne talenty, ucząc swoich podopiecznych gry na instrumentach i śpiewu góralskiego. Dzięki wspólnym inicjatywom rodziców, samorządów i regionalistów udało się uruchomić dotąd sześć ognisk – w Milówce (2003 r.), Łodygowicach (2010 r.), Koszarawie (2011 r.), Jeleśni (2012 r.), Przyłękowie (2015 r.), Porąbce (2016 r.), Lipowej (2017r.), Żywcu (2017r.).

W roku szkolnym 2017/2018 w ogniskach kształci się około 210 osób.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...