FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Czwartoklasiści na półmetku rozgrywek Akademii Minisiatkówki w Kętach

W dniach 11 i 12 stycznia w sali gimnastycznej SP 2 w Kętach odbył się drugi turniej  mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców klas czwartych. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Nowej Wsi, Porąbki, Witkowic, Bulowic, SP1, 2 i 3 Kęty. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Frekwencja na zawodach była wyższa w stosunku do rundy inauguracyjnej.

W kategorii dziewcząt wystartowały łącznie 32 dziewczęta, a w grupie chłopców rywalizowało 30 uczestników. Mecze w pierwszej fazie rozegrano w grupach systemem ,,każdy z każdym”, a następnie grupowo-pucharowym, do którego awansowało po dwóch najlepszych zawodników z grup. W kategorii dziewcząt I m zajęła Anna Durańczyk z UKS Victoria Witkowice, pokonując w niezwykle zaciętym pojedynku, zaledwie jednym punktem Alicję Pszczółkę z SP Bulowice. III miejsce w tej rundzie wywalczyła Barbara Dąbrowska z Witkowic. W grupie chłopców najlepszy okazał się Filip Prochot z Millenium Porąbka, II m zajął Kamil Sadlik z SP 3 Kęty, a na III m po raz kolejny uplasował się Patryk Dwornik z SP 2 Kęty.

Jak zwykle zawody przebiegały w bardzo emocjonującej atmosferze, poziom turnieju był wysoki, a rywalizacja indywidualna umożliwiła dzieciom doskonalenie umiejętności techniczno-taktycznych i kształtowanie odporności psychicznej, niezbędnych do osiągania sukcesów w sporcie.