FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

XXVI Puchar Burmistrza Gminy Kęty i Puchar Firmy TECH Sterowniki w kolarstwie przełajowym

Po raz 26. rozegrany został kolarski wyścig przełajowy o „Puchar Burmistrza Gminy Kęty” i Puchar Prezesa firmy TECH Sterowniki w Wieprzu.

W sobotę, 3 marca 2018 r., przy mroźnej pogodzie ścigało się 62 zawodników z klubów Małopolski i Śląska. Na odprawie Kierowników Ekip i zawodników powitał I zastępca Burmistrza Gminy Kęty - Rafał Ficoń.

Trasa biegła tradycyjnie pomiędzy stadionem TS Hejnał w Kętach a rzeką Sołą. Jedno okrążenie liczyło ok. 1800m, a ilość okrążeń była dostosowana do kategorii wiekowej.

Zawodnicy podzieleni byli na czternaście kategorii wiekowych, w tym pięć kategorii kobiet. Pogoda i tym razem dopisała, choć było bardzo zimno.

Pierwsi na trasę ruszyli żacy, zwyciężył Szczepan Kudzia Sas, drugi był Błażej Kudzia Sas -  obydwaj UKS Zawojak, trzeci - Karol Zieliński UKS Sokół Kęty. W kategorii żak dziewczęta zwyciężyła Larysa Kolańczyk Cykloklasa Merida Rydułtowy. Wyścig młodzików wygrał Patryk Drabik UKS Sokół Kęty, drugie miejsce zajął Brajan Świder KS Luboń Skomielna Biała, trzecie - Dawid Śliwiński Superior Zator. Wyścig młodziczek wygrała Inez Durlak Superior Zator, druga była Łucja Szramowska Cykloklasa Rydułtowy, trzecia - Kinga Żur KS Luboń Skomielna Biała. W kategorii juniorów młodszych zwyciężył Łukasz Orendarz UKS Zawojak, drugi był Dawid Lenart UKS Sokół Kęty, trzeci - Nikodem Mazur UKS Zawojak. W kategorii juniorek młodszych zwyciężyła Oliwia Armatys MTB Racing Team i wyprzedziła Sabinę Wierzycką, trzecie miejsce zajęła Agnieszka Tylka - obydwie KS Luboń Skomielna Biała. Wśród juniorów zwyciężył Michał Lach UKS Sokół Kęty i on otrzymał puchar z rąk Burmistrza Gminy Kęty, drugi na mecie był Grzegorz Armatys MTB Racing Team, a trzeci - Adrian Kachel UKS Zawojak. Następnie wystartowały juniorki i tu zwyciężyła Ewa Dymek UKKS Imielin Team, druga na mecie była Julita Fira KS Luboń Skomielna Biała. W kategorii orlików zwyciężył Rafał Loranc UKS Sokół Kęty, a w kategorii kobiet elita zwyciężyła Małgorzata Mazurek  GK Victoria Rybnik. Wśród masterów od 30 do 39 lat zwyciężył Tomasz Sikora TKKF Ukleina Myślenice, drugie miejsce zajął Łukasz Ostafin KS Luboń Skomielna Biała. W kategorii Masters od 40 do 49 lat pierwsze miejsce zajął Paweł Powroźnik UKS Sokół Kęty, drugi był Leszek Świder KS Luboń Skomielna Biała, trzecie miejsce zajął Sławomir Bednarczyk UKS Sokół Kęty. W kategorii Masters 50 lat i więcej pierwsze miejsce zajął Bogusław Kramarczyk, drugi był Wiesław Rusin - obydwaj UKS Sokół Kęty, a trzeci - Piotr Ordzowiały UKS Zawojak. Wyścig elity zakończył się wygraną Szymona Biela GK Victoria Rybnik, drugie miejsce zajął Mateusz Kwiatkowski, a trzecie - Paweł Mrózek – obydwaj Ebicom PM Bike RacingTeam.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczał I zastępca Burmistrza Gminy Kęty - Rafał Ficoń.

Organizatorami wyścigu byli: Urząd Gminy Kęty, Firma TECH Sterowniki i działacze UKS „Sokół” Kęty.