FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Gminna dotacja „żłobkowa” na rok 2018 przyznana

Mając na uwadze dobro mieszkańców Gminy Kęty, a zwłaszcza rodziców dzieci w wieku do lat 3, którzy chcą swobodnie realizować zawodowe plany, w grudniu ubiegłego roku ogłoszony został otwarty konkurs ofert związany z dofinansowaniem opieki żłobkowej. Wedle konkursowego regulaminu, dofinansowanie zadania obejmuje opiekę nad maluchami będącymi mieszkańcami naszej gminy i przebywającymi w żłobkach zlokalizowanych na jej terenie.

Zainteresowanie realizacją tegoż zadania zgłosił tylko jeden oferent – właściciel żłobka „Bajeczka” w Kętach. Jego oferta dotycząca opieki nad dziećmi została poddana skrupulatnej ocenie, na podstawie której Gmina Kęty przyznała dofinansowanie. Obejmie ono opiekę żłobkową dla 20 dzieci, mieszkających w naszej gminie. Kwota dofinansowania w skali miesiąca wynosi 290 zł za osobę, a zadanie realizowane będzie w terminie do 31 grudnia 2018 roku.

Za sprawą przyznanego z budżetu Gminy Kęty dofinansowania, maluchy będą miały mi.in. zapewnioną przynajmniej 6-godzinną opiekę od poniedziałku do piątku, a co najważniejsze – zajęcia łączące zabawę z edukacją i uwzględniające rozwój psychomotoryczny dziecka, właściwy do jego wieku. Co szczególnie ważne, właśnie dzięki tejże dotacji całkowity koszt usługi świadczonej przez żłobki, a pokrywany przez rodziców, zostanie obniżony do kwoty 490 złotych.

Dofinansowanie żłobków z budżetu Gminy Kęty to kolejny po pionierskim w skali kraju projekcie „Małopolska Niania”. Dzięki projektowi zatrudnionych na terenie Gminy Kęty zostało 5 niań, które otrzymują 1 500 zł miesięcznie, z czego 1 000 zł pochodzi ze środków Marszałka Województwa Małopolskiego, a pozostałe 500 zł z budżetu Gminy Kęty. Łącznie na realizację projektu „Małopolska Niania” z budżetu gminy na rok 2018 przeznaczone zostanie 15 000 złotych.

 

Komentarze

  • magdalena 2018-02-05 13:44:07
    Bardzo cieszy fakt dopłaty, szkoda tylko że Gmina zdecydowała się wspierać fakt nieuczciwej konkurencji i dofinansowała jeden żłobek w Gminie a dwa inne zostały bez dotacji i rodzice z tych "gorszych" dwóch nie mają szansy na lepsze realizowanie swoich planów zawodowych.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...