FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Dzisiaj - 1 marca - przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Poświęcony jest on pamięci wszystkich żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

Ustanowienie Święta jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (...). Narodowy Dzień pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także oddanie czci licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata. - projekt ustawy z 2010 roku (patrz).

Wcześniej - 14 marca 2001 roku - podjęto uchwałę, mającą na celu upamiętnienie zasług organizacji i grup niepodległościowych, które po zakończeniu II wojny światowej zdecydowały się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość Polski (patrz). 

 

Komentarze

  • Zbigniew 2017-03-02 05:42:20
    Jest niezwykle przykro .Czy P.burmistrz,radni mogą tylko tyle ,aby upamiętnić naszych Bohaterów? umieszczając plakat ?Wstyd!Mam nadzieję,że ta władza pójdzie tak samo w niepamięć ,jak na to zasługuje.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...