FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Park Dziewońskiego – „odnowa”

W dniu 1.06.2015 r. w urzędzie Gminy w Kętach podpisano umowę na  opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej na zadanie pn.: „Przebudowa terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Sobieskiego w Kętach” wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Rewitalizacja kortów tenisowych i udostępnienie ich mieszkańcom, to jedno z zadań, które w zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego zostało wybrane do realizacji. Łącznie na ten projekt mieszkańcy dzielnicy „Stare Miasto” oddali 958 głosów, a na realizację zadania przewidziano kwotę 125 tys. złotych.

Obecne władze Gminy do powyższego zadania chcą podejść w sposób kompleksowy i długofalowy. Rewitalizacja całego parku, wraz z budową nowych boisk i odpowiednią ilością miejsc parkingowych, wydaje się bardziej celowa, niż budowa samych tylko kortów. Park przy ulicy Sobieskiego  by lepiej służył mieszkańcom trzeba przebudować w sposób całościowy. Zadanie przygotowania dokumentacji powierzono firmie BMF PROJECT Mateusz Fujak z siedzibą w Oświęcimiu. Podpisana umowa opiewa na kwotę na kwotę 82.410,00 zł brutto, z terminem zakończenia na 30.11.2015 r.

Zakładany zakres projektu obejmuje przebudowę terenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. Sobieskiego w Kętach polegającą na:

- przebudowie istniejących boisk sportowych poprzez budowę kortów tenisowych ze sztuczną nawierzchnią oraz boiska wielofunkcyjnego,

- budowie zaplecza, w tym pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, magazynu sprzętu sportowego, itp.,

- budowie parkingu ze zjazdem z drogi publicznej,

- budowie miejsc do parkowania rowerów,

- rozbudowie i przebudowie układu komunikacyjnego wewnątrz terenu wraz z doświetleniem,

- zapewnieniu monitoringu terenu,

- zabudowie nowych elementów rekreacyjno-sportowych i małej architektury na wolnych przestrzeniach do wykorzystania.

Jednym z pierwszych etapów ww. zadania będzie sporządzenie wariantowej koncepcji, w której wybrane rozwiązania będą podstawą do dalszych prac projektowych.

 

Komentarze

  • Mao 2015-06-10 08:08:05
    Bardzo dobra inicjatywa obywatelska na którą od lat czekają mieszkańcy. W końcu ten teren przestanie straszyć i dzięki monitoringowi nie będzie dewastowany, bo jak Państwo wiecie na kęcką Straż Miejską nie ma co liczyć zwłaszcza nocą i weekendy no chyba ze jest procesja.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...