FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Powiat. Policyjna akcja „Prędkość”. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Policjanci z wydziału ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo na drogach, regularnie prowadzą wiele działań prewencyjnych, mających na celu przestrzeganie przepisów drogowych, a co za tym idzie zmniejszenie liczby wypadków. W ubiegłym tygodniu policjanci przeprowadzili kolejną akcję Prędkość , w której na celowniku policyjnego radaru znaleźli się kierowcy.

W ciągu kilku godzin akcji w różnych miejscach na terenie powiatu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 84 kierowców,  z których aż 76 nie zastosowało się do obowiązującej prędkości. Dla pięciu z nich kontrola zakończyła się pouczeniem, natomiast dla 71 zakończyła się  mandatem karnym. W jednym przypadku kierowcy zostało zatrzymane  prawo jazdy, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h.

Kierowca, któremu zatrzymano prawo jazdy został namierzony do kontroli drogowej w Polance Wielkiej na ulicy Kasztanowej.  Miernik prędkości wskazał, że 50 – letni mieszkaniec Oświęcimia jechał samochodem marki Mercedes z prędkością 133 km/h, przy dozwolonej prędkości 50km/h, czyli przekroczył prędkość o 83 km/h.  

Od początku tego roku, na terenie powiatu oświęcimskiego policjanci zatrzymali  pięć praw jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o więcej niż 50 km/h.

Komentarze

  • jasiek 2016-03-10 08:04:40
    Brawo, trzy m-ce bez prawa jazdy to pikuś. Ja bym takim idiotom odbierał prawko na 10 lat. Wsiądzie taki wieśniak w starego rzącha kupionego na szrocie i myśli że jest co najmniej na autostradzie, a nie w miejscu gdzie w najmniej oczekiwanym momencie może doprowadzić do tragedii. Obserwuję to niepokojące zjawisko, a najgorsi są idioci w starych bmw (bolid młodego wieśniaka) lub golfach 2. To już prawdziwi królowie wiejskich ulic. Tam trzeba stanąć z radarem, a zapewniam że dziennie policja była by w stanie wyeliminować co najmniej 10 idiotów.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...