FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Rajd pijanego kierowcy zakończył się dachowaniem na krajówce

O ogromnym szczęściu mogą mówić uczestnicy ruchu drogowego, którzy dziś (25.03.2020 r.) rano jechali trasą Kęty – Andrychów (DK 52). Tędy właśnie poruszał się również pijany kierowca, który w miejscowości Bulowice stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Drogowy przestępca miał w organizmie 2,5 promila alkoholu i już wkrótce poniesie surowe konsekwencje swojego pijackiego rajdu.

- Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 6.00 w Bulowicach na ulicy Krakowskiej. Na miejsce ruszyły zaalarmowane przez kierowców i mieszkańców Bulowic służby ratunkowe. W trakcie czynności na miejscu policjanci ustalili, że 46–letni mieszkaniec powiatu wadowickiego stracił panowanie nad fiatem punto po czym dachował. W wyniku zdarzenia kierowca doznał jedynie potłuczeń. Podczas badania stanu trzeźwości szybko okazało się, co było przyczyną utraty panowania nad pojazdem - 2,5 promila alkoholu - poinformowała Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy oświęcimskiej policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i trzeźwość za kierownicą.

Komentarze

Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...