FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Akcja „Bezpieczne Wakacje 2015” w powiecie oświęcimskim

Policjanci, jak co roku od końca czerwca do końca sierpnia przeprowadzą akcję pod nazwą ”Bezpieczne wakacje”. W jej ramach zaplanowane zostały różnorodne działania prewencyjne, profilaktyczne, informacyjne i kontrolne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz zapobieganie ewentualnym zagrożeniom. Akcja rozpoczyna  27 czerwca br. i potrwa do 31 sierpnia br. Na drogach pojawią się dodatkowe patrole, a pod szczególnym nadzorem znajdą się autobusy wiozące dzieci na wypoczynek. Oprócz badania stanu trzeźwości kierowców, sprawdzane będzie także prawidłowe oznakowanie, oświetlenie i wyposażenie pojazdów, stan ogumienia itp. W związku z tym rodziców i opiekunów grup wyruszających autokarami na letni wypoczynek prosimy, aby z co najmniej kilkudniowym wyprzedzeniem, zgłaszali wyjazd do Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej Policji pod numer telefonu: 33 847 53 13 lub do Oficera Dyżurnego 33 847 52 80. W pilnych przypadkach np. podejrzenie nietrzeźwości kierowcy, należy zgłosić pod numer alarmowy 99 7,  wtedy kontrola zostanie przeprowadzona niezwłocznie.

W okresie wakacyjnym policjanci będą również podejmować działania prewencyjne  w całym powiecie i będą one polegały między innymi na kontrolowaniu brzegów rzek, akwenów, sprawdzaniu miejsc sprzedaży alkoholu, sprawdzaniu miejsc przebywania nieletnich, ale też sprawdzaniu tych miejsc, gdzie dzieci i młodzież spędzają wolny czas np. podwórka i place zabaw. Policjanci odwiedzą również placówki półkolonijne gdzie przeprowadzą zajęcia profilaktyczne, a także przy współpracy z innymi służbami przeprowadzą kontrole. Dodatkowo w dniach 16 lipca oraz 20 sierpnia br. dzieci uczestniczące w zajęciach półkolonijnych lub innych formach zorganizowanego wypoczynku będą miały możliwość zapoznać się z pracą policjantów w ramach Dni otwartych drzwi w KPP Oświęcim. 

Rodzicom przypominamy, że beztroska  zabawa nad wodą, w pobliżu ulicy, ale również w Internecie może zakończyć się źle, dlatego apelujemy o zapewnienie dzieciom odpowiedniej opieki, przypomnienie im ważnych dla ich bezpieczeństwa rad, sposobów postępowania oraz  numerów telefonów do służb ratunkowych.

Z naszej strony życzymy bezpiecznych, udanych i słonecznych wakacji

 

Komentarze

  • pl1999 2015-06-28 21:14:56
    W ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" bardzo SERDECZNIE pozdrawiam kierowce czarnego hyundai-a i30 o numerach SB 0758M , który przez swoje idiotyczne zachowanie 28.06 ok. godz.9.50 w Łękach o mały włos nie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym oplem astrą!Wyprzedzanie na łuku drogi nie jest zachowaniem mądrych! Paweł L. Nowa Wieś.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...