FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Chcecie bajki, oto bajka – to nie konik a oślica Majka!

Od kilku dni na portalu społecznościowym Facebook furorę robi zdjęcie opublikowane przez Krzysztofa Jana Klęczara - burmistrza gminy Kęty. Fotografia przedstawia burmistrza w asyście ośliczki należącej do jego gospodarstwa.  Internauci oszaleli na punkcie konika i poczucia humoru jego właściciela, jednak fotka nie znalazła się tu przypadkowo…

Zdjęcie jest „odpowiedzią” na bajkę opublikowaną na łamach biuletynu, który jakiś czas temu pojawił się w naszej gminie. Historyjka opowiada o smutnych losach "Głospodarza Hryśka", którego biadolenia nie mogą znieść nawet jego własne zwierzęta, a w szczególności osiołek będący głównym odbiorcą przemyśleń swego pana. Autor publikacji, utożsamiając "Głospodarza" z Krzysztofem Janem Klęczarem liczył na to, że ośmieszy burmistrza. Nie wziął jednak pod uwagę kilku ważnych rzeczy – niesamowitego dystansu burmistrza do całej historii, poczucia humoru mieszkańców naszej gminy i faktu, że osioł to… ośliczka!

- Pisząc bajkę o "Głospodarzu i ośle" autor pomylił kilka faktów. Po pierwsze miłość Głospodarza do osła jest raczej odwzajemniona, po drugie Głospodarz swojego osła raczej się nie wstydzi, a gdy rozmawiają wieczorową porą, mają tematy ciekawsze od polityki. I po trzecie, najważniejsze- osioł jest "kobietą". Wraz z Majką pozdrawiamy – napisał Krzysztof Jan Klęczar na swoim facebookowym profilu wklejając zdjęcie z ośliczką.

Fotografia w ekspresowym tempie zyskała rzecze sympatyków, którzy nie szczędzą komentarzy. Oto niektóre z nich:

Często patrzę na profil Krzysztofa Klęczara burmistrza Kęt i prowadzi go perfekcyjnie. Nowe medium plus tradycyjne wartości okraszone dużą dawką humoru. Rewelacja. Może stanowić wzór dla naśladowania nie tylko dla polityków PSL. Jeżeli chcecie przeczytać genialny komentarz pod tym zdjęciem, to zalajkujcie jego profil. Warto !!!”

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy miała okazję poznać Maję na wielu imprezach charytatywnych. Dzięki szczodrości Burmistrza Kęt (człowieka o gołębim sercu) ta piękna oślica woziła nasze maluchy na imprezach dziecięcych. Maju i p. Gospodarzu - dziękujemy!!!”

„Widać Krzysiu że jesteś dobrym gospodarzem! W gminie się coś w końcu dzieje. Brawo!”

„Ludzie dzielą się na tych, którzy kochają zwierzęta i tych, którzy z tego szydzą... nie czytałam bajki "O gospodarzu i ośle", ale przypuszczam, że została ona napisana przez osobę, której przeszkadza dobra atmosfera jaka panuje w Kętach. Właściwy stosunek Pana Burmistrza do ludzi i zwierząt jest solą w oku... nie do uwierzenia”

„Dobry Gospodarz osła wstydzić się nie musi jak i swojego hobby, wreszcie normalny człowiek i normalny Burmistrz - brawo”

W imieniu całej redakcji infokety.pl pragnę podziękować autorowi bajki za to, że dzięki niemu mogliśmy poznać burmistrza z nieco innej, mniej urzędowej strony:) 

Komentarze

  • jasiek 2017-01-12 23:13:47
    I to jest piękne, zwierzę potrafi oddać więcej miłości człowiekowi niż człowiek człowiekowi. Brawo Burmistrzu. Więcej fotek z ptakami i zwierzakami z Pańskiego gospodarstwa.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...