FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Debata społeczna "Reaguj na przemoc"

Komisariat Policji w Kętach we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kętach oraz kęckim Domem Kultury zaprasza na otwartą debatę społeczną Reaguj na przemoc.

W trakcie spotkania prelegenci poinformują, jak prawidłowo zachowywać się, będąc świadkiem agresji, poruszą tematykę skutecznego przeciwdziałania przemocy i wskażą instytucje, które udzielają pomocy ofiarom przemocy.

Debata Reaguj na przemoc odbędzie się 20 maja w godz. 16:30-18:30 w Domu Kultury w Kętach. Wstęp wolny.

 

Komentarze

 • bolek 2015-06-10 23:12:33
  Powiem szczerze nie przepadam za SM , bo niestety nie wszyscy się nadają do pracy w niej . Z tego co wiem , to SM wzięła się do roboty w sołectwach , i już widac skuteczność ich działań dla Gminy , ale to jeszcze za mało . Panie Burmistrzu proszę o wymianę niektórych strażników szczególnie tych co robotę mają w głębokim poważaniu .

 • admin 2015-05-19 10:23:53
  Wspomniany komentarz został opublikowany w całości. Nie ingerujemy w treść publikowanych wiadomości.Jedynym ograniczeniem są zapisy regulaminu forum. System automatycznie przesyła każdy nowo dodany komentarz na nasz adres mailowy, dzięki czemu dysponujemy oryginalną treścią wiadomości.

 • Mao 2015-05-19 09:26:10
  Proszę o wstawienie komentarza w takiej wersji i układzie jaki do Państwa przesłałem. Nie wyraziłem zgody na zmiany i manipulowanie tekstem, jeżeli to redakcję przerasta to radzę się zastanowić nad zmianą pracy.

 • Mao 2015-05-19 08:50:46
  Szanowi Państwo Odpowiedzmy sobie na podstawowe pytanie; Czy jest pan/i za likwidacją Straży Miejskiej w Kętach? Służby która kosztuje podatników gigantyczne pieniądze, a jej pracy nie widać. Oto argumenty za natychmiastową likwidacją : Szanowni Państwo W mediach mówi się o „wielkim buncie” mieszkańców przeciwko straży miejskiej i „fali likwidacji” przetaczającej się przez Polskę. A jak wygląda sytuacja faktyczna? W 1994 roku istniało 410 jednostek straży. W 2012 roku istniało 596 straży miejskich lub gminnych. Dynamika wzrostu na przestrzeni lat wynosi więc 145,36%. Nie ulega jednak wątpliwości, że niezależnie od wyniku referendów czy skuteczności akcji zbierania podpisów, o straży miejskiej: sensie jej istnienia i błędach które popełnia, zaczyna być coraz głośniej. Jakie zarzuty powtarzają się najczęściej? Wysokie koszty utrzymania, nadmierne skupienie na wypisywaniu mandatów, dublowanie kompetencji innych podmiotów, uchylanie się od poważniejszych interwencji, niestosowanie „środków oddziaływania wychowawczego”, brak kultury i arogancja (czyli przekształcenie w formację nieprzyjazną mieszkańcom) oraz opieszałość (czasem na interwencję trzeba czekać kilka godzin). Często można usłyszeć, że sensem istnienia tej formacji jest finansowanie budżetów samorządowych pokaźnymi przychodami z mandatów, uczestnictwo w uroczystościach sakralnych i sportowych , dlatego strażnicy cieszą się na ogół sympatią władz miast i radnych. Jak wygląda zapowiadana przez p. Bąka reorganizacja SM w Kętach widać na każdym kroku. Czekamy na zdecydowany krok burmistrza Klęczara. Czy znowu pan zamierza reorganizować SM przyjmując nowych strażników, jak długo będzie pan tolerował wyrzucanie w błoto gigantycznych pieniędzy podatników lata 2014-2018 ok. 2 mln złotych i brak kontroli nad tą służbą.

 • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...