FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Jak kobiety w Małopolsce radzą sobie za kierownicą?

Poniżej przedstawiamy krótką statystykę pokazującą, jak kobiety w Małopolsce radzą sobie za kierownicą.

W  2017 roku kobiety w Małopolsce spowodowały znacznie mniej wypadków drogowych niż mężczyźni - panie spowodowały 177 wypadków,  natomiast panowie 2246.

Jeśli chodzi o wypadki śmiertelne, to w ubiegłym roku z winy kierującej śmierć poniosło 16 osób, podczas gdy z winy kierującego zginęły 104 osoby.

Ponadto znacznie mniej kobiet decyduje się na jazdę pod wpływem alkoholu. Z danych wynika,  że w ciągu roku panie będące pod wpływem alkoholu spowodowały 14 wypadków drogowych (bez ofiar śmiertelnych), zaś panowie spowodowali 130 wypadków, w których zginęło 13 osób.

W powiecie oświęcimskim w roku 2017 panie spowodowały 17 wypadków drogowych (bez ofiar  śmiertelnych), natomiast panowie spowodowali 71 wypadków, w których zginęło 11 osób. 

Jak wynika ze statystyk,  panowie popełniają więcej wykroczeń, jeżdżą znacznie szybciej oraz częściej nie ustępują pierwszeństwa zwłaszcza na przejściach dla pieszych. Można zatem powiedzieć, że kobiety jeżdżą wolniej i bezpieczniej, powodują mniej wypadków i rzadziej wsiadają za kierownicę po alkoholu.

-źródło KWP Kraków-

Z okazji Dnia Kobiet, policjanci powiatu oświęcimskiego życzą wszystkim paniom bezpiecznej jazdy przez cały rok.

 


 

Komentarze

  • Dociekliwy 2018-03-09 08:51:30
    Wczoraj był Dzień Kobiet, więc i Policja postanowiła podłechtać odrobine płeć piękną. Jednakże …. Powyższa informacja jest bardzo ciekawym przykładem dezinformacji dla mas. Jeśli ciekawski i chętny do głębszych analiz mieszkaniec gminy Kęty przyjrzy im się dokładniej, to może dojść do zatrważających wniosków. Z góry bardzo proszę, aby każdy czytający poniższe nie kierował się emocjami lecz liczbami. Pozwoli to uniknąć obrażania mnie mówiąc lub pisząc, że jestem „męskim szowinistą”. Ja lubię tylko przeanalizować papkę informacyjną i przesiać ziarno od plew… il. il. ofiar skuteczność il. pijanych % pijanych Wypadków śmiertelnych zabijania sprawców sprawców Panie 177 16 9,04% 14 7,91% Panowie 2246 104 4,63 130 5,79% Wnioski: 1. Panie są dwukrotnie skuteczniejszymi drogowymi zabójcami niż panowie. 2. Panie chętniej o 37% kierują pojazdami mechanicznymi niż panowie - co zdumiewa mnie. 3. Panie są w 100% świadomymi , drogowymi zabójcami (brak wypadków śmiertelnych po spożyciu alkoholu), z kolei panowie częściej nie są świadomi swoich zabójstw, będąc w stanie zamroczenia alkoholowego. Dodatkowy komentarz. Informacja Policji nie mówi nic o ilości kierowców pań i panów, a także, co jest o wiele bardziej istotne, nie podaje informacji o ilości przejechanych kilometrów na głowę: kobiety i mężczyzny. Być może jest to celowe działanie, bo po podaniu tych danych wnioski mogły by być druzgocące dla pań. Ilość przejechanych kilometrów na głowę jest dużo większa u mężczyzn (choćby dla tego, że chętniej i częściej, dalej dojeżdżają do pracy, no i kierowcy zawodowi w OGROMNEJ większości są mężczyznami).

  • Dociekliwy 2018-03-09 08:21:47
    Powyższy tekst jest typowym przykładem informacji- dezinformacji dla mas. Jeśli ciekawski i chętny do analizowania danych mieszkaniec gminy Kęty zacznie się im przyglądać głębiej, to może dojśś do ciekawych wniosków il. il. ofiar skuteczność wypadków śmiertelnych zabijania pijani sprawcy wypadków pijani sprawcy wypadków w % panie 177 16 9,04% 14 7,91% panowie 2246 104 4,63% 130 5,79%

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...