FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Kęckie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych walczy z wandalami

W Kętach działają grupy wandali, chuliganów, którzy pokrywają ściany wulgarnymi znakami i nieprzyzwoitymi napisami. Dlatego 20 czerwca Kęckie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych, do którego należą również radni: pani Mirosława Nycz i panowie Łukasz Plewniak oraz Tomasz Janeczko, przeprowadziło akcję „Zamaluj brzydkiego Wall`a”.

Powstały cztery grupy, którym przydzielono następujące części miasta: ściana Mebluxu od strony torów, osiedle Wyszyńskiego i 700-lecia, elewacja sklepu Lewiatan na osiedlu 700-lecia i Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2.

Akcja ta miała na celu nie tylko zlikwidowanie wulgarnych napisów ze ścian i elewacji naszego miasta, ale także uzyskanie efektu społecznej niezgody na dewastację wizerunku miasta, szczególnie przez młodych ludzi. Już od najmłodszych lat należy uczyć wspólnego reagowania na złe zachowania i nietolerancję. Nie wolno naśladować, powielać i rozpowszechniać złych zachowań młodych, jakie mają miejsce w Kętach. Wszyscy jesteśmy jedną społecznością i nie powinniśmy dzielić się na grupy ze względu na wyznania, narodowość, kolor skóry czy sympatię do drużyn sportowych. Trzeba szanować poglądy drugich i otwarcie mówić o tym, że wszelkie przejawy nietolerancji i obrażania innych są złe. Również takie, jak malowanie obraźliwych haseł na budynkach. Może zbyt rzadko o tym przypominamy, ale dobrze, że jest chociaż jeden taki dzień, w którym nie zamiatamy tego problemu pod dywan.

Akcja zamalowywanie obraźliwych i wulgarnych napisów na murach powinna na stale zagościć w programie Kęckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych. W akcję tę zaangażowała się bardzo Straż Miejska w Kętach na czele z komendantem Zbigniewem Kanikiem. Podziękowania należą się również wszystkim darczyńcom na czele ze Spółdzielnią Mieszkaniową, sklepem ABC Organika, Składem Budowlanym Gabryś-Sikora, sklepem Opti pana Ochmanek oraz Sklepem Mięsnym Dwornik. Zaangażowani w pracę byli również wolontariusze m.in. z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 oraz mieszkańcy budynku socjalnego przy ul. Świętokrzyskiej.

Komentarze

  • marek 2015-07-08 09:13:12
    Brawo tak trzymać. Każdy tego typu pomysł to strzał w dziesiątkę.

  • Mao 2015-06-26 11:47:47
    Szanowni Państwo Bardzo pożyteczna inicjatywa i należą się słowa uznania organizatorom. Niestety kolejna inicjatywa wyręczająca służby publiczne, które są powołane do walki z wandalizmem i niszczeniem mienia. Co robi kęcka Straż Miejska i za co bierze pieniądze, ile kęcka SM ukarała osób odpowiedzialnych za kęckie "graffiti". Kolejny raz apeluje-monitoring zamiast SM będzie taniej, czyściej i bezpieczniej i to przez 24 godziny na dobę.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...