FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Nowy nabytek w Spółce "Komax". Nowoczesna śmieciarka rozpocznie pracę już jutro

W dniu dzisiejszym, 5 września, Przedsiębiorstwo Komunalne „Komax” Sp. z o. o. w Kętach wzbogaciło się o nową śmieciarkę na podwoziu Scania P320 z zabudową Ekocel XL-S. To pojazd o podwoziu trzyosiowym. Rozstaw osi 4,1 m a DMC 26 ton.

- Śmieciarka jednorazowo odbierze ponad 22 m3 zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów segregowanych lub odpadów zielonych. Pojazd wyposażony jest w silnik wysokoprężny o zapłonie samoczynnym i mocy 320 KM, o pojemności ponad 9 litrów i momencie obrotowym 1400 Nm, spełniający wymagania normy emisji spalin Euro 6 przy zastosowaniu technologii SCR, w szczególności w zakresie zużycia energii oraz dla emisji CO2, tlenku azotu, węglowodorów i cząstek stałych, które w znacznym stopniu zmniejszają zanieczyszczenie środowiska naturalnego, redukując do minimum emisję spalin – mówi Krzysztof Michalski - prezes P. K. „Komax” Sp. z o. o.

Nowy samochód wyposażony jest w wiele systemów poprawiających bezpieczeństwo i efektywność pracy m.in.:

·         System Hill Hold Control (w skrócie HHC) - system zapobiegający staczaniu się pojazdu podczas podjeżdżania na wzniesienie oraz zjeżdżania ze wzniesienia,

·         System EBS (Electronic Breaking System – elektroniczny system hamulcowy - elektroniczny układ sterowania układem hamulcowym zapewniający krótszy czas reakcji na wciśnięcie pedału hamulca, co bezpośrednio przekłada się na znaczne skrócenie drogi hamowania),

·         System kontroli trakcji,

·         Klimatyzację,

·         Komputer pokładowy z wyświetlaczem,

·         Urządzenie zasypowe SK-200 obsługujące pojemniki typu GMT o pojemności od 60 do 1100 litrów, według normy EN 840-1,2,3 (pojemniki wyposażone w pokrywy płaskie), urządzenie sterowane z obydwu stron zabudowy,

·         System zagęszczający minimum 5:1 z regulacją siły zgniotu.

Pojazd wyposażony jest m.in. w kamery, czujniki cofania (świetlne i dźwiękowe), dodatkowe lampy ostrzegawcze, ogranicznik prędkości czy dodatkowe lusterka, które zwiększają bezpieczeństwo zarówno pracowników jak również przechodniów.

W przekazaniu pojazdu uczestniczyli:

Ze strony zdającej pojazd:

Pan Dariusz Lewandowski - FHU Dariusz Lewandowski 87-602 Chrostkowo, Sikórz 4

Pan Robert Feliniak - STT Trading Sp. z o. o.

Ze strony odbierającej pojazd:

Krzysztof Michalski - prezes P. K. „Komax” Sp. z o. o., Marceli Mynarski – kierownik Wydziału Technicznego, Wiesław Grzywa – dyspozytor oraz Radosław Szatanik - kierowca.

Przy współudziale władz Gminy Kęty - burmistrza Krzysztofa Jana Klęczara oraz II zastępcy Marcina Śliwy.

Jest to niewątpliwie największa inwestycja sprzętowa w ostatnich latach. Koszt zakupu śmieciarki, wynikający z wyboru oferty w przetargu nieograniczonym wyniósł 564 000 zł netto, a z podatkiem VAT 693 720 zł.

Zakup nowego pojazdu pozwoli niewątpliwie na podniesienie jakości realizowanych usług oraz zmniejszenie uciążliwości z tym związanych.

Nowoczesny samochód rozpocznie pracę już w dniu jutrzejszym.

Komentarze

  • Ciekawski 2017-09-05 15:12:33
    Piękna maszyna oglądałem aczkolwiek jest pewna wątpliwość jeśli ma być na wyłączność wymienionego w artykule kierowcy to jest nie kompletna brakuje wyciągarki sugeruje pilne zamontowanie

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...