FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Przedszkole w remoncie

Terminowo przebiegają prace związane z ociepleniem budynku Samorządowej Placówki Wychowania Przedszkolnego nr 9 w Kętach, które rozpoczęły się w drugiej połowie lipca. Zgodnie z umową roboty zakończą się już 14 sierpnia.

Charakter zadania, które pierwotnie miało dotyczyć ocieplenia ścian zewnętrznych w tzw. „nowej” części budynku, został doprecyzowany po przeprowadzeniu pomiarów termowizyjnych za pomocą specjalistycznej kamery. Wykazały one, w których miejscach ciepło „ucieka”, a przede wszystkim, co jest przyczyną zawilgocenia oraz zagrzybienia stropu i poddasza, a co za tym idzie – pomogły ustalić przebieg najpilniejszych prac.

Zadecydowano, że w pierwszej kolejności wykonać należy docieplenie stropu, które rozwiąże problem wilgoci w obiekcie. Dotychczas cyrkulacja powietrza i wahania temperatur sprawiały, że na blaszanej połaci stropu od wewnątrz skraplała się para wodna, w konsekwencji doprowadzając do zawilgocenia ścian. Problem narastał latami, doprowadzając do poważnych uszkodzeń tynków i elewacji oraz zagrzybienia.

Do walki z wilgocią przystąpiono za pomocą jednej z nowszych technologii, z której Gmina Kęty skorzystała po raz pierwszy – część blaszanego poddasza poddaną remontowi bezpośrednio ocieplono pianką poliuretanową. Z kolei podłoże w tym miejscu wyłożone zostało wełną mineralną, a wybrane ściany zewnętrzne i wewnętrzne do wysokości nadproża okien przed chłodem zabezpieczy styropian. Drugi etap prac (ocieplenie pozostałej części ścian, położenie tynków i malowanie elewacji) zaplanowano na rok 2016.

Celem tych zabiegów jest przede wszystkim wyeliminowanie zagrzybienia, zmniejszenie strat ciepła, poprawa termoizolacji budynku, a przede wszystkim podniesienie komfortu użytkowania przedszkola i znaczne oszczędności finansowe.

Komentarze

  • Mao 2015-08-04 15:08:56
    Witam Ile firma płaci za reklamę na publicznej stronie miasta. Czyżby product placement za pieniądze publiczne.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...