FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Rozbój w biały dzień

24 sierpnia funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie o wyjątkowo perfidnym rozboju, którego ofiarą padł 17-letni mieszkaniec Kęt. Sprawca zdarzenia podając się za policjanta obezwładnił a następnie okradł nastolatka. Do napaści doszło w biały dzień na jednej z kęckich ulic.

Do zdarzenia doszło tuż po 16.00 w Kętach, gdzie wracający do domu nastolatek został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę, który oświadczył, że jest policjantem i nakazał, aby chłopak poszedł z nim za jeden z budynków. Będąc już w miejscu ustronnym zażądał, aby nastolatek oddał mu pieniądze. Kiedy ten odmówił, mężczyzna obezwładnił go a następnie założył mu kajdanki i skradł kilka złotych i telefon komórkowy – tłumaczy przebieg zdarzenia Małgorzata Jurecka z KPP Oświęcim.

Na podstawie uzyskanych informacji policjanci natychmiast wszczęli poszukiwania i ustalili, że związek z rozbojem może mieć 27-letni mieszkaniec Kęt. Podejrzany został zatrzymany następnego dnia rano, a podczas jego przeszukania funkcjonariusze odnaleźli skradzioną komórkę oraz kajdanki, którymi się posłużył. Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa kryminalne. Za popełniony czyn grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 


Komentarze

  • element 2018-03-29 22:12:44
    Dlaczego ludzie poddają się takim napadom "na policjanta" albo wyłudzeniom "na policjanta"? Dlatego, że boją się prawdziwej Policji! Policji, która miewa za nic procedury, której odbija gdy masz czelność powołać się na swoje prawa np. "dlaczego Pan mnie legitymuje" (nota bene http://pamietnikwindykatora.pl/2016/03/03/po-co-policja-spisuje-czyli-legitymuje-spokojnych-ludzi-i-czy-ma-do-tego-prawo/ ) O tym się nie mówi ale wiele osób starszych uważa, że tak naprawdę nie jest lepiej niż za PRL.

  • Ciekawski 2015-08-26 21:54:59
    Ja znam tego bandytę,powinien dostać najwyższy wymiar kary.Pomimo że przyznał się do czynu zbrodniczego powinien siedzieć w areszcie.

  • Mao 2015-08-26 17:13:52
    Szanowni Państwo Co robi władza by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom, co robi straż miejska która bagatela kosztuje nas rocznie ok. 0,5 mln złotych. To skandal,że w mieście w biały dzień dochodzi do rozbojów, mimo że pan Klęczar i Kanik są odpowiedzialni za tę służbę i za bezpieczne miasto. Trudno się dziwić, po godzinie 16 panowie strażnicy pewnie już dawno w domach. Po co nam SM w takiej formie i z takim zaangażowaniem. Czas na referendum w Kętach niezależnie od kosztów i tak będą one niższe niż kolejne lata udawania pracy przez SM( kadencja p. Klęczara będzie nas kosztowała ok. 2 mln złotych wydanych na tę służbę)

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...