FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Wielka scena należała do młodych artystów!

W minioną sobotę, 12 października, na scenie widowiskowej Domu Kultury w Kętach swoje talenty prezentowało 87 uczestników konkursu „Artystą być… 2019”. Zmagania młodych artystów w kategorii wokalno-instrumentalnej i taneczno-teatralnej oceniała komisja konkursowa w składzie: Sylwia Brzozowicz, Małgorzata Talik i Piotr Wojtyczek.

Jako pierwsi wystąpili wokaliści i instrumentaliści. Można było posłuchać wielu topowych utworów polskiej sceny muzycznej, piosenek dziecięcych i młodzieżowych, jak również znanych przebojów zagranicznych. Nie zabrakło także muzyki klasycznej i arii operowych. W tej kategorii wzięło udział 46 młodych artystów.

W drugiej części eliminacji scenę opanowali tancerze, aktorzy i recytatorzy - w sumie 41 osób. Było kolorowo, energetycznie i magicznie. Barwne stroje, niebywała ekspresja i pełne wzruszeń lub humoru opowieści z pewnością na długo pozostaną w pamięci wszystkich, którzy towarzyszyli w tym dniu młodym artystom.

Największym zainteresowaniem cieszyła się trzecia kategoria konkursu – plastyczno-literacka. Tutaj swoje prace zgłosiło do oceny 63 uczestników.

Już niebawem, bo najpóźniej 15 października, poznamy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Artystą być…”. Zwycięzcy wezmą udział w warsztatach artystycznych, a ich wyniki zaprezentowane zostaną na Gali Finałowej konkursu, planowanej na 20 listopada 2019 r. Będzie można też podziwiać twórczość nagrodzonych uczestników w kategorii plastyczno-literackiej na wystawie pokonkursowej.

Słowa uznania należą się wszystkim, którzy wzięli udział w sobotnich eliminacjach. To wielka sztuka pokonać tremę i stanąć na scenie przed publicznością i członkami jury. Młodzi artyści pokazali jednak, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dodajmy, że wielu z nich występowało na scenie po raz pierwszy w życiu.

Konkurs „Artystą być… ” skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych z terenu gminy Kęty. Celem projektu jest wyłonienie najciekawszych osobowości wśród uczniów posiadających rozmaite talenty i umiejętności, popularyzacja działań artystycznych, pobudzanie twórczego i kreatywnego myślenia młodych ludzi, rozwijanie ich zainteresowań, promocja młodych artystów w środowisku lokalnym, przeciwdziałanie patologiom społecznym, promowanie aktywnego, trzeźwego i bezpiecznego sposobu spędzania czasu.

A jak wyglądała sobotnia scena? Zobaczcie!

Komentarze

  • janosixi 2019-11-06 20:58:30
    Moim zdaniem ta dziewczyna na Pianinie pięknie zagrała! Jestem pod ogromnym wrażeniem! Wszyscy ładnie występowwali!

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...