FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Wiemy, jak może wyglądać Park Dziewońskiego!

W czwartek 6 sierpnia o godzinie 16 w Sali Sesyjnej UG w Kętach odbyło się otwarte spotkanie dla wszystkich mieszkańców związane z planami rewitalizacji Parku Dziewońskiego w Kętach. W obecności  wiceburmistrzów, radnych i  zgromadzonych mieszkańców, została zaprezentowana całościowa  koncepcja rewitalizacji parku, którą przygotował Pan Mateusz Fujak BMF -Projekt z Oświęcimia.

- Koncepcja zagospodarowania parku w całościowy sposób odpowiada na postawione przed nami wymagania. Zdecydowaliśmy się nie zmieniać radykalnie terenu i z pełnym szacunkiem podejść do istniejącej zieleni – podkreślił architekt.

Przedstawiona propozycja zakłada powstanie trzech boisk do tenisa ziemnego. Jednego z nawierzchnią ze sztucznej trawy i dwóch z nawierzchnią sztuczną z poliuretanu. Równocześnie zaprojektowano pełnowymiarowe boisko wielofunkcyjne dedykowane miłośnikom koszykówki i mniejsze do siatkówki i badmintona. Dodatkowo ma powstać ciekawy w formie budynek gospodarczy z zapleczem technicznym, którego forma  w płynny sposób wpisuje się w istniejący krajobraz. Projektant zaproponował częściowo zielony dach z mini amfiteatrem co jeszcze bardziej uatrakcyjni wygląd budynku. W parku powstanie również specjalna strefa przeznaczona dla dzieci i  pojawią się elementy tzw.  „małej architektury”. By zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom parku, teren ma być  stale monitorowany.

Po prezentacji wywiązała się ciekawa dyskusja podczas której projektanci i władze Gminy  odpowiadali na szereg pytań z sali, z których część dotyczyła kwestii związanych m.in. z proponowaną nawierzchnią kortów i zaprojektowanych boisk. Poruszano również kwestie związane z funkcjonalnością przyszłego budynku gospodarczego.

Uczestnicy spotkania bez większych uwag zaakceptowali zaproponowaną koncepcję rewitalizacji parku, która teraz stanie się punktem wyjścia do dalszych prac projektowych.

Poniżej prezentujemy wizualizację przyszłego parku na bazie której powstanie już właściwy projekt.

Komentarze

  • bjakistam 2015-08-12 10:41:01
    1. Za jakie pieniądze zostanie przeprowadzony ten remont? 2. Który proejkt został wybrany bo na zdjeciach sa dwa różne? 3. Czy po budowie (nie potrzebnego) amfiteatru będzie można zjeżdzać z górki na sankach?

  • marek 2015-08-10 13:04:59
    Ruch we właściwym kierunku, zdecydowanie lepiej odnowić cały park niż skupiać się tylko i wyłącznie na samych kortach!. Chcisałbym zobaczyć niebawem odnowiony park i nowe korty!

  • Mao 2015-08-08 10:23:02
    Witam Państwa Patrząc na frekwencję na spotkaniu, widzę że powoli mieszkańcy Kęt przestają się utożsamiać Panie Klęczar z pańską polityką i wydawaniem pieniędzy. Widać podobnie jak poprzednik za priorytet postawił pan sobie sport i rekreację i tam kieruje publiczne pieniądze( widać to już nie tylko siatkówka i Ci sami działacze). Niestety nie zauważa pan rosnącego bezrobocia, wymierania w Kętach prywatnej przedsiębiorczości, usług, braku inwestycji i inwestorów. W spektakularny sposób w zaledwie kilka miesięcy zniechęcił pan do siebie i swojej polityki( gigantyczna podwyżka cen śmieci, kuriozalne obsadzenie stanowisk dyrektorskich nie na zasadzie kompetencji lecz znajomości tolerowanie wielkiej biurokracji i braku bezpieczeństwa w mieście- co robi SM) ludzi którzy panu zaufali i obdarzyli pana poparciem. W Kętach ceni się nieudaczników i klęski. Chwała tylko zwyciężonym. Zwłaszcza tym na własną prośbę. Panie Klęczar konstruktywny dialog ma przyszłość. Bez dialogu i bez wzajemnego zaufania będziemy zawsze głupsi i biedniejsi w racjonalnej Europie, a pan ten dialog blokuje na wszystkich możliwych płaszczyznach.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...