FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Złota Karolina w „Olympic Hopes”

W sobotę 30 maja na stadionie lekkoatletycznym w Bielsku–Białej zostały rozegrane międzynarodowe zawody dla młodzików – Nadzieje Olimpijskie/Olympic Hopes (dla juniorów młodszych odbyły się w niedzielę). Zawody te zostały zainicjowane przez ministerstwa sportu krajów zrzeszonych w Grupie Wyszehradzkiej. Robocze spotkanie dotyczące tej imprezy odbyło się jesienią w Bratysławie.

Znakomicie w zawodach zaprezentowała się Karolina Chrapkiewicz reprezentantka ZSG i „Bielgimu”, która na wysokości 1.65m rywalizowała z węgierką Florą Szapo. Rywalka nie pokonała tej wysokości i Karolina została zwyciężczynią. Atakowała jeszcze rekord życiowy na wysokości 1.67m, lecz mimo dobrej dyspozycji próby nie powiodły się przez warunki atmosferyczne. Dwukrotnie poprzeczka została zdmuchnięta ze stojaków przez wiatr, gdy Karolina była już na rozbiegu…(do wysokości 1.60 m aura była przyjazna skoczkiniom, przy następnej rządził huragan, a potem deszcz).
Karolinę i koleżanki ze skoczni dekorował wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Zbigniew Polakowski, pogratulował wyniku Karolinie i zwrócił się też z serdecznymi gratulacjami dla trenera Krzysztofa Drabka. Był pod wielkim wrażeniem, że rekord Karoliny jest jeszcze lepszy, zaprosił do udziału w Międzynarodowym Mityngu „Beskidianatletic”.

Z medalem wróciła także Klaudia Śliwińska, która zajęła drugie miejsce w pchnięciu kulą. Startowała również w biegu na dystansie 300m, pobiegła odważnie i poprawiła życiówkę o ponad sekundę! – 44.81s.
Startowały także początkujące dyskobolki – Anna Mas, Agnieszka Katańska, Natalia Urbańczyk i Natalia Bienia. Dwie zrobiły „życiówki”, lecz przed dziewczynami sporo systematycznej pracy, aby rywalizować z najlepszymi…

Z kolei w niedzielę w Krakowie w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorek Młodszych Anna Boba została mistrzynią w rzucie młotem.

Komentarze

  • drabsson 2015-06-01 19:19:56
    Dziękuję Ciekawskiemu....

  • drabsson 2015-06-01 19:19:15
    Dziękuję Ciekawskiemu....

  • Ciekawski 2015-06-01 09:43:57
    Jak już wielokrotnie mówiłem Bielany to potęga.Gratulacje dla Klaudii i koleżanek oraz dla najlepszego trenera.Brawo Drabson

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...