FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Znowu kradną kratki kanalizacyjne – apel do mieszkańców!

Niestety kolejny raz łupem złodziei padły ruszty (tzw. kratki) z wpustów ulicznych. Ostatnią kradzież zanotowano na ulicy Kęckie Góry Północne w Kętach, gdzie w zeszły weekend skradziono aż 7 kratek ściekowych. Warto przypomnieć, że tego typu zdarzenia powtarzają się co jakiś czas i od 2013 roku na terenie całej gminy zanotowano aż 38 takich przypadków. Nikogo nie trzeba uświadamiać jakie to niesie ze sobą skutki. Zagrożone jest bezpieczeństwo nas wszystkich a w szczególności kierowców. Ponadto każdorazowa wymiana na nową kratkę, to koszt około 300 złotych. 

Urząd Gminy Kęty zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby, które zachowują się podejrzanie w pobliżu elementów infrastruktury kanalizacyjnej. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i zauważeniu osób, które zachowują się w sposób podejrzany należy niezwłocznie wezwać policję i straż miejską. 

Komentarze

  • renia60 2015-08-26 16:43:33
    Dziwi mnie tylko to,że te kratki przyjmuje od złodziei jakiś skup złomu... Nawet gdyby były one potrzaskane ,czy pocięte na małe kawałki,to przecież łatwo się domyślić,skąd taki złom pochodzi.Skupujący złom ma obowiązek każdego sprzedającego wylegitymować,a w przypadku podejrzeń,że złom jest skradziony musi zawiadomić odpowiednie urzędy.Gdyby te procedury były przestrzegane,złodzieje nie mieliby gdzie "upłynniać" łupów.

  • marek 2015-08-11 16:50:16
    Warto zastosować sie do tego apelu, w końcu to my wszyscy za to płacimy!. Naiwnością jest przekonanie że wszystko rozwiąże straż miejska!, sami musimy nsauczyć się reagować. Tyle

  • Mao 2015-08-10 15:12:29
    Panie burmistrzu co robi Straż Miejska i za co dostaje publiczne pieniądze. Niezwłocznie zawiadomić, wezwać SM to znaczy kiedy do godz. 15 żarty Pan sobie robi z mieszkańców.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...