FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Nowe pojemniki na śmieci

Uważny obserwator zauważy, że wzdłuż miejskich ulic pojawiają się nowe, przydrożne kosze na śmieci. Niedawno zainstalowane pojemniki można spotkać chociażby w rejonie skrzyżowania ulicy Wyspiańskiego z ul. Kleparz oraz na Podlesiu przy skrzyżowaniu ulic Partyzantów i Św. M.M. Kolbego (przy tablicy informacyjnej) oraz w pobliżu krzyżówki ulic Partyzantów i Żeromskiego.

Urzędnicy z Wydziału Infrastruktury Gminnej zapewniają, że w miarę możliwości stare i zniszczone kosze (często padające łupem wandali) będą wymienianie systematycznie na nowe, a w razie potrzeby będą również instalowane w nowych lokalizacjach. Koszt jednego pojemnika z wkładem wynosi dokładnie 423 zł brutto.

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważną rolę spełniają owe pojemniki, bez których nasze ulice zostałyby zasypane masą drobnych śmieci, niedopałkami papierosów czy gumami do żucia. Inną sprawą jest kultura osobista (a właściwie jej brak) niektórych osób, które często z lenistwa potrafią wyrzucić śmieci kilka metrów od kosza. Walka z tym procederem przypomina nieco walkę z wiatrakami, ale mamy nadzieję, że odpowiednia ilość pojemników, w połączeniu z odpowiedzialnym zachowaniem przechodniów, wpłynie pozytywnie na poprawę porządku na naszych ulic. 

Komentarze

  • olo 2015-10-05 21:29:45
    Ważne ,żeby wandale nie chodzili w nocy i nie kopali po nich . Są tacy co potrafią zwrócić uwagę takim wandalom ruszając w pogoń za nimi . Wystarczy mieć tylko dobre buty np. od Badury :)

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...