FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Rynek w kwiatach dzięki Wam!

Najpierw nieco ponad miesiąc głosowania, potem czekanie na oficjalną listę nagrodzonych, a następnie – na przyjazd wywalczonych kwietników, donic i pergoli. Oto historia naszego zwycięstwa w akcji Lechstarter w telegraficznym skrócie.

Choć od połowy lipca wszyscy możemy podziwiać kęcki Rynek w nowej, ukwieconej formie, droga do realizacji tego zadania nie była prosta. Wpierw zarys projektu na ukwiecenie wraz z kosztorysem zakupów i prac musiał zostać zaakceptowany przez komisję jurorską, w składzie której zasiedli eksperci, na co dzień zajmujący się estetyką i funkcjonalnością miast a także jakością życia ich mieszkańców. Potem nadeszła wiadomość o akceptacji naszej propozycji, która pozwoliła autorom projektu – pracownikom Wydziału Rozwoju Urzędu Gminy Kęty – złapać wiatr w żagle. Rozpoczęło się odliczanie do otwarcia internetowego głosowania…

4 maja zaczął się wielki wyścig o spore wygrane, gdyż organizator akcji – Kompania Piwowarska S.A. – przeznaczył aż milion złotych na realizację zgłoszonych projektów. Kwota została rozdzielona na 5 grantów po 100.000 oraz 20 po 25.000 zł. Autorzy kęckiej propozycji słusznie przewidzieli, że do walki o najwyższe stawki przystąpią starzy wyjadacze internetowych plebiscytów, dlatego też Kęty stanęły do boju o tzw. „mały grant”.

Pierwsze godziny głosowania nie były do końca optymistyczne – duże miasta szybko zdobyły pierwszych kilkaset głosów, nasz licznik poparcia tykał znacznie wolnej. Wtedy do akcji wkroczyły gminne media społecznościowe! Facebookowy profil Kęcki Rynek prowadzony przez Wydział Rozwoju niemal codziennie zagrzewał do walki, prezentując nasze miejsce w rankingu i apelując o głosy. W sukurs poszedł mu profil Gmina Kęty (również WR) a także serwis INFO Kęty (redakcja „Kęczanina”) i wielu użytkowników FB, którzy udostępniali posty, grafiki oraz zdjęcia związane z zabawą. I udało się! W dniu zamknięcia głosowania – 5 czerwca – projekt z Kęt znajdował się nie na dole listy zwycięzców, ale na jej szczycie. Kęczanom i mieszkańcom naszej gminy udało się wywalczyć drugie miejsce i 25.000 zł na ukwiecenie Rynku, co po kilku dniach potwierdził organizator akcji podczas oficjalnego ogłoszenia wyników.

Dzięki Państwa mobilizacji, którą śmiało można określić jako internetowe pospolite ruszenie, od połowy lipca na naszym rynku pojawiać się zaczęły nowe elementy. Wpierw przywieziono donice, następnego dnia kwietniki kaskadowe, a na końcu dwie kute pergole, których styl został znakomicie dopasowany do innych elementów dekoracyjnych, znajdujących się na Rynku.

Wszystkich głosujących zapraszamy na Rynek, by mogli zobaczyć owoce swej pracy, a jednocześnie zachęcamy do dalszej aktywności plebiscytowej, gdyż już 1 sierpnia na stronie plebiscyt.inspirowaninatura.pl rusza nowy konkurs, w którym starać się będziemy o kolejne widowiskowe kwietniki. 

Komentarze

  • asia670 2016-07-25 16:52:35
    piękne kaskady,super pergole...ale czy to już wszystko w ramach wygranego grantu????głosowałam z całą rodziną,cieszy nas,że Kęty zdobyły 2 lokatę,tylko zastanawia mnie,czy to kosztowało aż 25 ooozł???czy to dopiero początek?? prosze o odpowiedź

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...