FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Rynek zmienia swoje oblicze

Wszystkich miłośników kęckiej starówki oraz jej mieszkańców z pewnością ucieszy informacja, że na Rynku rozpoczęły się prace związane z pielęgnacją zieleni. Cztery znajdujące się tu rabaty już niebawem w zupełności się odmienią. Ale na tym nie koniec!

Dotychczasowe krzewy, które nie zawsze prezentowały się zdrowo i okazale, zastąpione zostaną nowymi sadzonkami. Co ważne, rośliny dobrano tak, by mieszkańcy podziwiać mogli swoistą „sztafetę kwitnienia”: gdy przekwitnie jeden gatunek, kolejny wypuszczać będzie pąki, dzięki czemu Rynek ukwiecony będzie przez cały sezon.

Dodatkowo zadbano także o drzewa usytuowane na pierzejach. Stare wypełnienie znajdujące się pod kratami zabezpieczającymi ich korzenie zostało usunięte, a w jego miejsce wprowadzono żyzną ziemię ogrodniczą, całość wykańczając warstwą estetycznych, drobnych kamyków. Podobnie wysypany zostanie także cały teren wkoło Rynku, który okala żywopłot z bukszpanu.

Odpowiadając na zapytania mieszkańców, Urząd Gminy zajmie się także oświetleniem zabytkowej studni. Znajdujące się w niej halogeny zastąpią nowocześniejsze i trwalsze ledy. Oświetlenie ledowe zainstalowano już w reflektorach wbudowanych w płytę Rynku oraz tych, które dodają blasku pomnikowi naszego patrona, Jana Kantego.

Termin wykonania robót związanych z nasadzeniami ustalono na 31 maja, lecz już dziś wiadomo, że zakończą się one znacznie szybciej. Warto więc odwiedzać Rynek i na bieżąco śledzić postępy prac!

Komentarze

  • jadszl2888 2016-04-12 13:24:05
    Jeśli mogę coś zasugerować to warto by było zakupić skrzynki ziemie i kwiaty do okien we wszystkich kamienicach okalających rynek a mieszkańców naklonić do ich pielęgnacji .Tak jest to robione w miasteczku Wangen w niemczech i bardzo efektownie to wygląda a koszt niewielki .oczywiście kolorystyka musi być ustalona z dekoratorem .myślę ze byłoby ciekawie i nasz rynek byłby kolorowy.to tylko sugestia

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...