FACEBOOK...

Komentowane artykuły...

Zaśmiecanie na cenzurowanym

Choć wedle obowiązującej od 1 lipca 2013 r. ustawy, która jasno określa zasady odbioru odpadów, wszyscy musimy wnosić stosowne opłaty za wywóz śmieci, niestety wciąż jeszcze powstają „dzikie wysypiska”. Ich „twórcy” nie powinni jednak czuć się bezkarni – świadkowie (a czasem nawet same śmieci!) mogą bez trudu naprowadzić stróżów prawa na właściwy trop.

Wczoraj, dzięki pomocy mieszkańca naszej gminy, „wpadł” młody mężczyzna, który postanowił nieco nadwątlić uroki lasu na Sołą. W okolicy dróżki prowadzącej do kobiernickiej kładki dla pieszych pozbył się worka śmieci. Wykroczenie, którego się dopuścił, zostało jednak zauważone i zgłoszone odpowiednim służbom.

Sprawca, który w konfrontacji ze Strażą Miejską przyznał się do winy, ukarany został wysokim mandatem.

Komentarze

  • jasiek 2015-09-14 07:17:49
    Zamiast mandatu to bym kazał mu przez 6 mcy codziennie sprzątać park nad Sołą i brzegi Soły od mostu w Kętach do mostu w Kobiernicach, oczywiście pod nadzorem SM żeby się nie wymigał.

  • Mao 2015-09-11 16:46:11
    Szanowni Państwo Po raz kolejny pytam po co w Kętach Straż Miejska skoro ich zadania wykonują mieszkańcy miasta. Czas się pozbyć tych panów i zastąpić ich monitoringiem. Przecież można tego pana przekazać policji i w konsekwencji sądowi. Tak na marginesie p. Klęczar podwyższając w tak drastyczny sposób ceny śmieci "wylał dziecko z kąpielą"- głupota, czy tylko brak zdrowego rozsądku i wyobraźni.

  • Tutaj możesz zostawić komentarz aby to zrobić musisz być zalogowany. Możesz to zrobić tutaj...